Konkursā noteiks pirmās 3D drukātās vides instalācijas Baltijā

28. marts, 2022
.
.
.

1. aprīlī plkst. 16.00 notiks fināls pirmajam 3D betona drukas konkursam Baltijā. Profesionāla nozares ekspertu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) pārstāvju žūrija izvēlēsies līdz trijām vides dizaina objektu idejām, kas tiks izdrukātas un turpmāk rotās Torņakalnu, LU Akadēmisko centru. 

Konkursu rīko RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika sadarbībā ar LU un radošo prasmju izglītības platformu «C2D», lai popularizētu 3D betona drukāšanu un radītu pirmās publiski pieejamās 3D drukātās vides instalācijas Latvijā. 

Fināls notiks LU Zinātņu mājā, Rīgā, Jelgavas ielā 3. 

Piecu mēnešu laikā konkursa dalībnieki ieguvuši jaunas zināšanas par inovatīvu tehnoloģiju iespējām, piedaloties starptautisku ekspertu lekcijās un praktiskās darbnīcās, izstrādājuši ideju koncepcijas sadarbībā ar mentoriem un 3D betona drukas ekspertiem un sagatavojuši vides dizaina objektu ideju prototipus. Finālā piedalīsies astoņas studentu un jauno profesionāļu komandas, kas attīsta idejas par multifunkcionālu soliņu, stilizētu atpūtas paviljonu, skulpturālu mākslas objektu un brīvas formas vides instalāciju drukāšanu. 

Komandu izstrādātos prototipus vērtēs LU rektors Indriķis Muižnieks, RTU Arhitektūras fakultātes dekāns Uģis Bratuškins, RTU 3D Betona drukāšanas zinātniskās laboratorijas vadītājs Māris Šinka, LU Akadēmiskā centra Rakstu mājas projekta direktors Jānis Ploks, LU Infrastruktūras departamenta Tehniskā nodrošinājuma daļas vadītājs Guntars Greters un 3D drukas eksperts Juris Kļava. 

3D betona drukāšana ir inovatīvs zinātnes un tehnoloģiju attīstības virziens, kas strauji attīstās visā pasaulē. Tehnoloģija ir ilgtspējīga, nodrošina cilvēkresursu un materiālu efektīvu izmantošanu, kā arī arhitektūras un būvniecības nozarēm piedāvā gandrīz bezgalīgas iespējas, kas saistītas ar formas, izmēra un struktūras brīvību. Lai Baltijā attīstītu būvniecības inovācijas, 2021. gadā RTU partnerībā ar lielāko sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu ražotāju Baltijas reģionā «Sakret» izveidoja Baltijā pirmo 3D betona drukāšanas zinātnisko laboratoriju.  

Konkursu finansiāli atbalsta būvmaisījumu ražotājs «Sakret», būvniecības uzņēmumu grupa «KUBS grupa» un jauno arhitektu klubs «ATELPA», savukārt informatīvu atbalstu sniedz viens no lielākajiem veidņu un sastatņu ražotājiem pasaulē «PERI».

Papildu informācija mājaslapā un Facebook.

3D betona drukas konkurss tiek rīkots ar ERAF līdzfinansēta projekta «LU inovāciju granti studentiem» (Nr.1.1.1.3/18/A/007) atbalstu. Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspējas, Latvijas lielākās augstskolas īsteno vērienīgu projektu, piedāvājot daudzveidīgus un modernus apmācību moduļus.

3D betona drukas konkursa noslēgums

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. marts, 2022 plkst. 10:08

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi