Konferencē apspriedīs Baltijas jūras reģiona universitāšu lomu ilgtspējas veicināšanā

1. oktobris
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 15. oktobrī plkst. 14.00–17.00 tiešsaistē rīko ilgtspējas konferenci «Role of Universities in Sustainable Development in Baltic Sea Region». Konference ietilpst RTU 159. jubilejas pasākumu klāstā, un tās mērķis ir dalīties labajā praksē ar citām reģiona universitātēm, lai pārrunātu pieredzi universitāšu ilgtspējīgā attīstībā. 

Konferenci atklās RTU rektors Leonīds Ribickis, un tās saturs ir pielāgots Eiropas Zaļajā kursa nostādnēm, kas paredz līdz 2050. gadam Eiropas Savienībā panākt klimatneitralitāti. Šajā procesā liela nozīme ir arī reģiona universitātēm, īpaši – tehnoloģiju universitātēm, kuras var ar savu piemēru demonstrēt ekoloģiskās pēdas samazināšanas iespējas, gan arī piedāvāt zinātnieku ieguldījumu klimata neitralitātes sasniegšanā. Piemēram, RTU darbojas Zaļās Ķīpsalas koncepts, kas paredz gan RTU aktīvu rīcību resursu taupīšanā, gan arī RTU zinātnieku radīto zaļo tehnoloģiju aprobēšanu RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā. 

Konferences programma.

Konferencē piedalīsies augsta līmeņa eksperti no akadēmiskās vides un privātā sektora.

Par RTU pieredzi, kāpēc universitātēm ir jāiesaistās ilgtspējas problēmu risināšanā un kā tās, radot inovācijas, sekmē klimatneitralitāti, konferencē stāstīs RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore profesore Dagnija Blumberga un RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna. 

Savukārt par Zviedrijas Karaliskā Tehnoloģiju institūta (KTH) radīto inovāciju ietekmi uz ilgtspējas procesiem vēstīs KTH profesors un viceprezidents ilgtspējā Pērs Lundkvists (Per Lundqvist). Bet to, kā Tallinas Tehnoloģiju universitāte (TalTeh) klimata neitralitāti plāno sasniegt 2035. gadā, atklās TalTeh prorektore zaļās transformācijas jomā Helēna Sovāli-Sepinga (Helen Soovali-Sepping). Toties ilgtspējas eksperte Dace Helmane no Latvijas iezīmēs universitāšu kā līderu lomu ilgtspējas procesos.  

Norisināsies arī diskusija, kurā eksperti apspriedīs, vai universitāšu ilgtspējas centieni ir tikai nepieciešamība, ko pieprasa Eiropas Zaļais kurss, vai arī tā ir vēlme patiesi būt zaļām un klimatneitrālām. To vadīs RTU administratīvais direktors Juris Iljins. 

Konferencē aicināts piedalīties ikviens interesents – gan lēmumu pieņēmēji, gan industrijas un nevalstisko organizāciju pārstāvji, gan augstskolu mācībspēki, zinātnieki un studenti. 

Konferencei nepieciešams iepriekš reģistrēties. Saite uz tiešsaistes pasākumu tiks nosūtīta dažas dienas pirms konferences. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

1. oktobris plkst. 10:40

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi