Klajā laists RTU kultūras kolektīvu ieskaņotais mūzikas albums «RTU dziesma 160»

11. jūlijs, 2022

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Kultūras centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu klajā laidis mūzikas albumu «RTU dziesma 160». Albumā iekļauti desmit oriģinālskanējumi astoņu RTU amatiermākslas kolektīvu, profesionālu mūziķu un vokālistu izpildījumā.

CD klausāms komponistes un operdziedātājas Ievas Paršas skaņdarbs no cikla «Septiņas sievišķības», latviešu tautas dziesmas «Dzelzu rati» un «Gauži raud saulīte», dziesmas no 2023. gada XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku repertuāra.

CD ideja – radīt skaņdarbu un dziesmu izlasi, apliecinot pārmantojamības un aktualitātes mijiedarbību. «RTU dziesma 160» ir dokumentāla liecība dziedātāju un mūziķu veikumam starp Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem. Muzikālo vēstījumu paspilgtina katra amatiermākslas kolektīva individualitāte.

CD ieskaņojuši:

• RTU vīru koris «Gaudeamus», mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss;
  • RTU sieviešu koris «Delta», mākslinieciskā vadītāja Elīza Dūma;
  • RTU jauktais koris «Vivere», mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks;
  • RTU Inženierzinātņu vidusskolas jauktais koris «Izvēle», mākslinieciskā vadītāja Elīza Dūma;
  • RTU studentu pūtēju orķestris «SPO», mākslinieciskais vadītājs Māris Martinsons;
  • RTU postfolkloras grupa «Daba San», mākslinieciskā vadītāja Linda Zonne-Zumberga;
  • RTU vokālais ansamblis «Jauna Nianse», mākslinieciskā vadītāja Enita Šminiņa;
  • RTU instrumentālais ansamblis «Gaiva», mākslinieciskā vadītāja Jevgenija Otroško.

Projekta mākslinieciskā vadītāja un idejas autore – RTU Kultūras centra direktore Asja Visocka, producents – RTU Kultūras centrs.

Ieraksti veikti mūzikas ierakstu studijās «SoundDivision», Latvijas Radio (skaņu režisors Normunds Slava), SIA «Mints Music» (skaņu režisors Tālis Timrots), «Pērkons HELI media» (skaņu režisors Leons Sējāns), skaņas pēcapstrāde – mūzikas ierakstu studijā «Lauska» (skaņu režisors Kaspars Bārbals).

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. jūlijs, 2022 plkst. 11:25