Ķīpsalā atklāts RTU radošo industriju centrs

11. jūnijs, 2013

Pirmdien, 10. jūnijā, svinīgi tika atklāts Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) radošo industriju centrs, piedaloties izglītības un zinātnes ministram Vjačeslavam Dombrovskim, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājai Inai Druvietei, nozaru profesionāļiem, universitātes mācībspēkiem un studentiem.

Skatīt galeriju

azenes-18_atklasana_0068.jpgRTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis norādīja: «Rīgas Tehniskajai universitātei pēc 25 gadu pārtraukuma Ķīpsalā ir tapusi jauna celtne. Tas ir būtisks notikums ne vien universitātes, bet visas Latvijas augstākās izglītības attīstībā. Šī ir vieta, kur dzims idejas gan Latvijai, gan Eiropai un pasaulei.»

«Prieks,ka inženierzinātnes ir tās, kas spērušas šo soli, jo tās ir zinātnes, kas pēdējo 20 gadu laikā nepamatoti ignorētas. Šis ir solis nākotnē. Mani priecē, ka RTU virzās uz vienota teritoriālā kompleksa izveidi, kascitur pasaulē augstskolām ir vispārpieņemta prakse,» pasākumā teica izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Jaunā ēka arhitektūras un tekstila dizaina studentiem durvis vērs jau šoruden līdzar studiju gada sākšanos. Radošo industriju centrā turpmāk atradīsies RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte (APF), kā arī Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts. Tā ir pirmā universitātes teritoriālā kompleksa jeb studentu pilsētiņas «RTU – Pilsēta pilsētā» projekta gaitārenovētā ēka.

Radošo industriju centrs ir līdz šim modernākā un funkcionāli visdaudzveidīgāk izmantojamā RTU ēka. Ēkā būs iespējams nodrošināt ne tikai laboratoriju, mācību darba un pētījumu norisi, bet arī izmantot to izstādēm, modes skatēm un citiem konkrēto jomu studentiem nepieciešamiem pasākumiem. Jaunās telpas būs aprīkotas ar modernākajām multimediju tehnoloģijām, dodot iespēju studentiem pilnībā izpausties savā radošumā.

«RTU – Pilsēta pilsētā» ir vērienīgs projekts, kuru īstenojot tiks izveidots Baltijas reģionā modernākais inženierzinātņu studiju centrs – studentu pilsēta, ko nākotnē veidos RTUfakultātes, administratīvās ēkas un Zinātniskā bibliotēka. Šis ir vērienīgākais studentu pilsētiņas projekts Latvijā.

«RTU – Pilsēta pilsētā»  mērķis ir nodrošināt efektīvāku RTU studiju programmu kvalitātes uzlabošanu, modernizējot telpas un iekārtas, un radīt iespējas izglītības programmas apgūt arī personām ar funkcionāliem traucējumiem.

RTU Informācijas centrs

11. jūnijs, 2013 plkst. 12:14