Katrīna Kronberga - starp datoriem, romānu un dzeju

13. marts, 2020
Katrīna Kronberga. Foto no privātā arhīva

Katrīna Kronberga ieguvusi profesionālā maģistra grādu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes studiju programmā «Datorsistēmas» un iekļauta RTU Zelta fondā citu izcilāko RTU absolventu vidū, vēsta portāls la.lv. «Jo vairāk jomās darbojies, jo grūtāk sasniegt izcilību kādā no tām, tomēr nevēlos atteikties ne no kā un cenšos būt iespējami laba visur, kur darbojos,» stāsta Katrīna.

Katrīna ir ne tikai studējusi ar izcilām sekmēm – vidējā atzīme 9,1 un 10 maģistra darbā, bet arī  uzrakstījusi romānu un šobrīd mācās rakstīt un saprast dzeju.

Maģistra darbs saistīts ar mākslīgo intelektu, un Katrīna norāda, ka ir ļoti daudz veidu, kā radīt mākslīgo intelektu un daudz problēmu, ko ar to var risināt. RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju fakultātē saskārāmies ar problēmu, ka bija jāizmanto mākslīgais intelekts, bet nebija skaidrs, kādus datus mums vajag un kuru mākslīgā intelekta veidu izmantot. Tad radās doma maģistra darba ietvaros projektēt tādu kā bibliotēku, kurā pētnieki varētu saglabāt informāciju par to, kāda veida mākslīgo intelektu kāda veida problēmu risināšanai viņi izmantojuši un kādi dati lietoti, stāsta Katrīna.

«Katrīnai bijuši labi panākumi vairākos literāros konkursos, kam iesūtījusi pašas radītos stāstus vai romānus. Piemēram, viņas sarakstīts stāsts publicēts izdevniecības «Zvaigzne ABC» izdotajā fantāzijas un fantastikas stāstu krājumā «Piena ceļa dvēseles». Meitene arī ieguvusi otro vietu «Zvaigznes ABC» rīkotajā konkursā «Nacionālais bestsellers», un tajā augsti novērtētais romāns tiek gatavots izdošanai. Literārus darbus viņa raksta jau kopš agras bērnības, bet uzrakstīt romānu nolēma, kad mācījās 10. klasē, un vairākus gadus pie tā arī strādāja,» vēsta la.lv.

Pilnu 2020. gada 9. marta publikāciju «Katrīna Kronberga: Datorzinātnes izvēlējos arī finansiālu apsvērumu dēļ» var izlasīt portālā la.lv

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments