RTU Karjeras diena saved kopā studentus un darba devējus

2. marts, 2017
.
.
Foto: RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Fotogalerija

Šogad Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Karjeras diena pulcē jo īpaši lielu dalībnieku skaitu – vairāk nekā 100 uzņēmumu, kas pārstāv ap 30 dažādu nozaru, kuru klāstā ne tikai RTU, bet arī citu augstskolu studenti var atrast ko sev piemērotu un interesantu. 

SIA «Lattelecom», kas ir viena no ilggadīgajām RTU Karjeras dienas dalībniecēm un atbalstītāja, arī šogad bija pārstāvēta vienā no lielākajiem stendiem, kurā studentus bija gatavs uzrunāt kupls uzņēmuma darbinieku pulks. Uzņēmuma Personāla atlases projektu vadītāja Elīna Bokta, kura pati Karjeras dienā piedalās jau vairākus gadus, pastāstīja, ka «Lattelecom» ik gadu studentiem piedāvā gan konkrētas vakances dažādās uzņēmuma darbības jomās, gan arī piefiksē studentu kontaktinformāciju un CV, lai vajadzības gadījumā vēlāk uzrunātu, piedāvājot darba vai prakses iespējas. «Lattelecom» stendā ar studentiem runājās ne tikai uzņēmuma personāla nodaļas speciālisti, bet arī darbinieki – RTU absolventi, kuru tiešie pienākumi nav saistīti ar personāla atlasi. Pēc Elīnas teiktā, vairāki absolventi ik gadu paši izsaka vēlmi piedalīties Karjeras dienā, jo ir pārliecinājušies par savu spēju iedvesmot studentus – iespējamos darbiniekus.

SIA «Atlas Aerospace» ir jauns, 2015. gadā dibināts uzņēmums, kas nodarbojas ar dronu izstrādi un ražošanu, RTU Karjeras dienā piedalās pirmo reizi un vienlaikus ir šī pasākuma atbalstītājs. Uzņēmuma radošā direktore Linda Vanaga atzina, ka lēmums par piedalīšanos Karjeras dienā pieņemts tāpēc, ka jaunais uzņēmums ļoti izjūt speciālistu trūkumu. Darbības paplašināšanai SIA «Atlas Aerospace» ir nepieciešami inženieri, programmētāji un industriālie dizaineri. Karjeras dienas laikā viņi cer atrast praktikantus, kurus veiksmīgas sadarbības rezultātā vēlāk arī pieņemtu darbā. Šā uzņēmuma piedāvātās iespējas ir interesantas un vilinošas, jo dronu izstrādāšana notiek Latvijas birojā darbnīcā, bet ražošanai tiek īrēta rūpnīca un algoti darbinieki Šanhajā, tādēļ daļa uzņēmuma darbinieku regulāri dodas komandējumos uz rūpnīcu, tā gūstot vērtīgu pieredzi. 

Studentu intereses, apmeklējot Karjeras dienu, ir dažādas. Roberts Zemnieks, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes bakalaura profesionālo studiju programmas «Adaptronika» 2. kursa students, pastāstīja, ka viņam ir samērā daudz brīva laika, tādēļ paralēli studijām vēlas sameklēt prakses vietu vai arī nepilnas slodzes darbu. Puisis iepriekš izpētījis Karjeras dienas katalogu un sagatavojis sarakstu ar 18 uzņēmumiem, ar kuru pārstāvjiem vēlējās aprunāties. Roberta draudzene, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studente Lana Lāce, uz Karjeras dienu bija atnākusi bez īpaša plāna, bet atzina, ka noteikti uzzinās ko tādu, kas viņai vēlāk noderēs. 

Šogad Karjeras dienā pirmo reizi notika Sarunu bibliotēka – tajā studentiem bija iespēja aci pret aci tikties ar kādu no 13 profesionāļiem no finanšu, IT, ķīmijas, dizaina, būvniecības, valsts aizsardzības, siltuma apgādes, tirdzniecības, ķīmijas un citām nozarēm. Pieteikšanās sarunām turpinājās pasākuma laikā, bet līdz sarunu bibliotēkas sākumam vislielāko interesi studenti bija izrādījuši par iespēju aprunāties ar «Siemens Osakeyhtio» Latvijas filiāles Veselības aprūpes risinājumu servisa vadītāju, medicīnas fizikālo tehnoloģiju inženieri.

Lai nodrošinātu iespēju visiem RTU studentiem piedalīties Karjeras dienā, saskaņā ar studiju prorektora rīkojumu 2. martā no plkst. 14 līdz 16 ir atceltas nodarbības.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. marts, 2017 plkst. 14:15

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi