Kampaņā uzsver būvniecības profesiju perspektīvas

10. janvāris, 2019
.
.
.
Profesors Juris Smirnovs

Tas, ka ēkās ir silti un ir labs gaiss, nav pašsaprotami, tas nozīmē to, ka būvnieks ir labi pastrādājis. Tā, kampaņas «Mācies būvniecību» prezentācijā, uzsvēra Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes dekāns profesors Juris Smirnovs. 

Dekāns jauniešus aicināja studēt RTU, kas šobrīd līdz ar jauno apbūvi un ēku rekonstrukciju veidojas par pievilcīgu studentu pilsētiņu Ķīpsalā. Runājot par mūsu speciālistu sasniegumiem pasaules līmenī, viņš atgādināja, ka šobrīd pasaulē lielākā lidaparāta Airbus A 318 spārnu konstrukcija ir aprēķināta tieši RTU. Dekāns arī uzteica RTU studentus par to, ka viņi vairākkārt uzvarējuši starptautiskajā spageti tiltu konstruēšanas čempionātā, kurā jāuzbūvē īpaši izturīgas tiltu konstrukcija no spageti. 

Kampaņa «Mācies būvniecību!», kura aicina skolēnus nākotni saistīt ar kādu no būvniecības profesijām, šogad Latvijā norisinās jau ceturto reizi, un turpināsies līdz šī gada maijam. Kampaņa viesojas arī augstskolās pie būvniecības programmu studentiem, lai paralēli teorētisko zināšanu apguvei studentiem būtu iespējams iepazīties ar praktiķu pieredzes stāstījumiem. Gan skolēni, gan studenti kampaņas gaitā tiek aicināti apmeklēt aktuālos Latvijas labākos būvobjektus.

Kampaņas prezentācija notika 9. janvārī Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā, un tajā piedalījās Rīgas Domes pārstāvji, Izglītības un zinātnes ministrijas, augstskolu un uzņēmumu pārstāvji. 

Kampaņa organizatori ir biedrība «Building Design and Construction Council» (BDCC) ar sadarbības partneriem – Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas domes Īpašuma departamentu, biedrību «Zaļās mājas».

Informācija par studiju iespējām RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātē.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

10. janvāris, 2019 plkst. 13:40

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi