Jūniju un jūliju RTU pasludina par zaļajiem mēnešiem

3. jūnijs, 2021
Foto: Eduards Lapsa, RTU

Jūnijs un jūlijs Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ir pasludināti par Zaļās mobilitātes mēnešiem, jo šajā laikā iecerēti vairāki pasākumi, lai RTU darbiniekus un studējošos informētu par ilgtspējīga transporta priekšrocībām un popularizētu alternatīvus mobilitātes veidus, kas nerada izmešus. Starts RTU Zaļās mobilitātes mēnešiem tiks dots 4. jūnijā, kad RTU sadarbībā ar «The Baltic University Programme» organizē starptautisku konferenci «Moving Baltic Sea Region to carbon neutral mobility – opportunities and challenges».

Konferencē eksperti no Eiropas Komisijas, Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas un Latvijas dalīsies pieredzē par esošo situāciju un diskutēs par izaicinājumiem, samazinot emisijas transporta sektorā un attīstot elektotransportu. Dalībnieki apspriedīs dažādus infrastruktūras risinājumus, kas sekmē pāreju uz elektromobilitāti, nepieciešamās izmaiņas pilsētplānošanā un priekšnoteikumus, lai cilvēki mainītu savus ikdienas pārvietošanās paradumus, dodot priekšroku dabai draudzīgākiem transporta veidiem.

Varēs iegūt arī jaunu informāciju par elektroauto uzlādes sistēmām, bezpilota automašīnām, mobilitātes risinājumiem lauku reģionos un jaunākajiem sasniegumiem Latvijas autobūves nozarē.

RTU Ilgtspējas attīstības koncepcijā paredzēts būtiski samazināt RTU ietekmi uz vidi. Viena no prioritātēm ir sekmēt zaļāku mobilitāti. Pusotra gada laikā RTU ir iecerēts pilnībā attiekties no automašīnām ar fosilā kurināmā iekšdedzes dzinējiem un mobilitātei izmantot tikai elektroautomobiļus, kas palīdz samazināt ekoloģiskās pēdas nospiedumu, nepiesārņojot gaisu ar kaitīgajiem izmešiem.

RTU jau kopš 2014. gada RTU īpašumā ir 12 elektroautomobiļi, kas iegādāti ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta atbalstu. No šī gada sākuma visi RTU darbinieki darba vajadzībām var izmantot videi draudzīgus mobilitātes pakalpojumu - Fiqsy elektroautomobiļus, elektriskos skrejriteņus un kravas autobusus.

Lai uzlabotu servisu un paplašinātu iespējas elektroautomobiļu lietotājiem, jau pavisam drīz Zaļās mobilitātes mēnešu laikā Ķīpsalā, Kalnciema ielā 6, Meža ielas kompleksā un Kronvalda bulvārī 1 atklās 13 jaunus elektroauto uzlādes punktus.

Zaļās mobilitātes mēnešos RTU darbinieki, kuri jau ilgāku laiku ir atteikušies no automašīnas lietošanas ikdienā, ir aicināti dalīties pieredzē un pastāstīt par ieguvumiem un priekšrocībām, pārvietojoties pa pilsētu kājām, ar velosipēdu, elektroskūteri vai elektroauto.

«Zaļā Ķīpsala nav tikai sauklis vai vīzija. Tā jau ir realitāte. Redzam, ka būtiski ir pieaudzis pieprasījums pēc velo un elektroskūteru novietnēm Ķīpsalā. Studenti, darbinieki un sabiedrība kopumā apzinās nepieciešamību samazināt ekoloģiskās pēdas nospiedumu un sekmēt videi draudzīgu tehnoloģiju radīšanu un izmantošanu. Ceram, ka Zaļās mobilitātes mēneša aktivitātes palīdzēs kliedēt iesīkstējušos stereotipus un dos papildu impulsu daudziem pārdomāt savus ikdienas paradumus un izmēģināt alternatīvas un videi draudzīgākas pārvietošanās iespējas pilsētā,» saka RTU administratīvais direktors Juris Iljins un aicina gan kolēģus, gan studējošos aktīvi piedalīties RTU Zaļo mēnešu pasākumos.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

3. jūnijs, 2021 plkst. 17:05