Jauno zinātnieku un doktorantu forums

23. novembris, 2009

Piektdien, 4. decembrī, plkst. 14 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Rīgā, Raiņa bulvārī 19, notiks pirmais Latvijas Jauno Zinātnieku un doktorantu forums, kura mērķis ir aktualizēt jauno zinātnieku sasniegumus, veicināt doktorantu un jauno zinātnieku savstarpēju sadarbību, kā arī iesaistīt viņus Latvijas valsts attīstības veicināšanā.

23.11.2009.

Forumu organizē Latvijas Jauno zinātnieku apvienība (LJZA).

Foruma darba kārtībā paredzēta dalībnieku iepazīstināšana ar LJZA, tās mērķiem un plāniem turpmākajai darbībai, kā arī «Microsoft», Latvijas Organiskās sintēzes institūta un Biomehānikas un fizikālo pētījumu institūta pārstāvju prezentācijas par zinātnes un biznesa mijiedarbību.

Foruma laikā paredzēta arī žurnālista Haralda Burkovska vadīta diskusija «Kas notiek Latvijas zinātnē?», kurā aicinātas piedalīties valsts amatpersonas, zinātnisko institūtu un jauno zinātnieku pārstāvji, tiks meklēti risinājumi dramatiskajai situācijai Latvijas zinātnē, lai talantīgākos pētniekus noturētu Latvijā. Doktorantiem forumā būs iespēja saņemt praktiskus padomus doktorantūrā – tiks prezentēts e-kurss «Doktorantūras ceļvedis», notiks lekcija «Psiholoģijas padomi doktorantūrai».

LJZA valdes priekšsēdētājs Aigars Atvars atzīst: «Mūsu organizācijas mērķis ir veidot augsta līmeņa zinātnisko sabiedrību Latvijā, padarot jaunos zinātniekus par būtisku pilsoniskās sabiedrības daļu. Vienlīdz būtiska mums ir arī zinātnes un tās finansēšanas problemātika, kopīga risinājumu meklēšana. Esam pārliecināti, ka tieši zinātne un jaunā zinātne nākotnē Latvijā radīs tādus pievienotās vērtības un eksportspējīgus produktus, kādi ir visvairāk nepieciešami Latvijas ekonomikai. Ticam, ka tieši zinātne ir tā, kas var būtiski pozitīvi ietekmēt visas valsts pozitīvas attīstības scenārijus.»

RTU Informācijas centrs

23. novembris, 2009 plkst. 9:19