Jauno studentu uzņemšana RTU sāksies 14. jūlijā

22. maijs, 2023
.
.
.

Jauno studentu uzņemšana Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) norisināsies no 14. līdz 24. jūlijam gan attālināti, gan klātienē, savukārt pirmās kārtas uzņemšanas rezultāti būs zināmi 28. jūlijā, bet otrās kārtas rezultāti – 1. augustā.  

Pieteikšanās studijām attālināti

14. jūlijā plkst. 9.00 sāksies elektroniskā pieteikšanās studijām vienotajā uzņemšanas sistēmā portālā Latvija.lv, kad, autorizējoties ar eID karti, kurā ir elektroniskais paraksts, ar elektronisko parakstu, ar eParaksts mobile vai arī izmantojot internetbanku, reflektanti varēs iesniegt un apstiprināt pieteikumus. Pieteikties elektroniski varēs līdz 24. jūlija plkst. 16.00.  

Attālināti pieteikties un apstiprināt pieteikumus varēs reflektanti, ja:

 • vidējā izglītība ir iegūta Latvijā un vidējās izglītības dokumenta dati ir pieejami vienotajos valsts reģistros. Dati vienotajos valsts reģistros ir pieejami absolventiem, kuri vidusskolu ir beiguši, sākot no 2019. gada;
 • centralizēto eksāmenu svešvalodā neaizstāj starptautiskais tests;
 • reflektanti ir Latvijas pilsoņi vai nepilsoņi;
 • iespējams e-pakalpojumam pieslēgties ar savu drošu autentifikāciju;
 • ir izpildītas uzņemšanas prasības izvēlētajās studiju programmās un nebūs nepieciešami citi dati, kuri nav pieejami vienotajos datu reģistros, piemēram, atbrīvojums no centralizētajiem eksāmeniem vai priekšrocības, kas jāapliecina ar dokumentiem;
 • ir veikta pieteikuma reģistrācijas maksa e-pakalpojumā.

Ja pieteikums tiks apstiprināts elektroniski, reflektantiem nebūs jāierodas klātienē RTU Uzņemšanas komisijā.

Pieteikšanās studijām uzņemšanas punktos

Sākot no 18. jūlija līdz 24. jūlija plkst. 18.00, reflektanti, kuri nav varējuši iesniegt pieteikumus studijām attālināti, ir gaidīti kādā no uzņemšanas punktiem, lai uzrādītu dokumentu oriģinālus un apstiprinātu savus studiju  pieteikumus. 

RTU uzņemšanas punkts darbosies Rīgā, Ķīpsalā, RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, kā arī RTU reģionālajos studiju un zinātnes centros Liepājā, Ventspilī, Cēsīs un Daugavpilī. 

Piesakoties studijām uzņemšanas punktos, līdzi jāņem šādi dokumenti:

 • derīga pase vai personas apliecība;
 • iepriekšējās izglītības atestāts vai diploms;
 • pielikums – sekmju izraksts;
 • centralizēto eksāmenu sertifikāti;
 • laulības apliecība vai cits atbilstošs dokuments, ja dokumenti ir ar citu uzvārdu vai ir mainīts personas kods;
 • Akadēmiskās informācijas centra izziņa, ja izglītība iegūta ārvalstīs.

Maksāt par reģistrāciju varēs vai nu portālā Latvija.lv, vai arī uzņemšanas punktā, norēķinoties ar bankas karti. 

Pieteikšanās studijām RTU Latvijas Jūras akadēmijā

Reflektantiem, kuri vēlas studēt RTU Latvijas Jūras akadēmijā, ir obligāti jāierodas klātienē RTU uzņemšanas punktā, lai uzrādītu oriģinālus papildu nepieciešamajiem dokumentiem:

 • derīgam jūrnieku ārsta izsniegtam atzinumam par personas veselības stāvokļa atbilstību darbam uz kuģa izraudzītajā specialitātē;
 • ārsta izziņai par veselības stāvokli studiju programmas «Ostu un kuģošanas vadība» un  «Kuģu navigācijas elektronika» reflektantiem.

Iestājpārbaudījumi RTU Latvijas Jūras akadēmijas reflektantiem, kuri nav kārtojuši centralizētos eksāmenu vai ir bijuši no tiem atbrīvoti, notiks RTU Latvijas Jūras akadēmijā, Rīgā, Flotes ielā 12, 114. telpā:

 • matemātikā – 25. jūlijā plkst. 15.00;
 • angļu valodā – 26. jūlijā plkst. 15.00;
 • latviešu valodā – 27. jūlijā plkst. 15.00.

Iestājpārbaudījumi zīmēšanā

Reflektantiem, kuri vēlas studēt RTU programmās «Arhitektūra», «Industriālais dizains» vai «Materiālu tehnoloģija un dizains», no 25. līdz 27. jūlijam būs jākārto iestājpārbaudījums zīmēšanā atbilstoši RTU uzņemšanas noteikumiem.
Eksāmens norisināsies Ķīpsalā, RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 435. telpā (Zīmētavā). Papildu reģistrācijas maksa par iestājpārbaudījumu – 20 eiro. 

Iestājpārbaudījumi notiks:

 • 25. un 26. jūlijā plkst. 9.00 – programmas «Arhitektūra» reflektantiem;
 • 27. jūlijā plkst. 9.00 – programmu «Industriālais dizains» un «Materiālu tehnoloģija un dizains» reflektantiem.

Sagatavoties iestājparbaudījumam studētgribētājiem palīdzēs RTU Arhitektūras fakultātes Tēlotājas mākslas katedras mācībspēki, īpašās konsultācijās iepazīstinot ar gaidāmajām prasībām un iespējamajiem uzdevumiem.

Konsultācijas notiks 11., 12., 13. jūlijā plkst. 11.00–14.00 un 17., 18., 19. jūlijā plkst. 12.00–15.00 un plkst. 16.00–19.00 RTU Arhitektūras fakultātē, Rīgā, Ķīpsalas ielā 6, 4. stāvā.

Konkursa rezultātu paziņošana

Konkurss uz budžeta vietām RTU norisināsies divās kārtās.

Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 28. jūlijā pēc plkst. 17.00 portālā Latvija.lv, kā arī ar īsziņu un elektroniskajā vēstulē. 

Konkursa pirmajā kārtā reflektanti uzzinās, vai ir ieguvuši budžeta vietu studiju programmā, kuru izvēlējās kā savu pirmo prioritāti. 

Ja budžeta vieta būs iegūta, tad reflektantiem obligāti no 28. jūlija plkst. 18.00 līdz 1. augusta plkst. 16.00 būs jāapstiprina iegūtā budžeta vieta, portālā Latvija.lv e-pakalpojumā aktivizējot izvēlni «Apstiprināt iegūto vietu». Ja to neizdarīs, tad šo budžeta vietu reflektants zaudēs. 

Savukārt reflektanti, kuri pirmajā kārtā nebūs ieguvuši budžeta vietu, līdz 1. augusta plkst. 16.00 varēs pieteikties dalībai konkursa otrajā kārtā, portālā Latvija.lv e-pakalpojumā aktivizējot izvēlni «Pieteikties 2. kārtai». Šo aktivizēšanas pieprasījumu reflektanti var lūgt veikt arī atbalsta dienestam, zvanot pa tālruni 67089003 (Bites klientiem – 27089003) un nosaucot e-pakalpojumā zemāk norādīto sasaistes kodu. 

Otrās kārtas rezultāti tiks paziņoti 1. augustā pēc plkst. 18.00. 

Reģistrēšanās studijām par maksu

Reflektanti, kuri nebūs ieguvuši budžeta vietas, varēs pieteikties RTU studijām par maksu. 

Par maksu varēs pieteikties gan pilna laika (dienas), gan arī nepilna laika (vakara un neklātienes) studijām.  

Pieteikšanās elektroniski – sākot no 14. jūlija, savukārt klātienē – sākot no 18. jūlija RTU Uzņemšanas komisijā, Ķīpsalā, Āzenes ielā 6, 1. stāvā.

Studiju maksas priekšapmaksa studijām gan pilna laika (dienas), gan nepilna laika (vakara un neklātienes) pamatstudiju programmās jaunajiem studentiem jāsamaksā līdz 15. septembrim. 

RTU Uzņemšanas komisijas kontakti

RTU Uzņemšanas komisija atrodas Rīgā, Ķīpsalā, Āzenes ielā 6, 1. stāvā. 

Ar Uzņemšanas komisiju var sazināties, rakstot , zvanot 67089319 vai arī WhatsApp – 28005535.

Informācija par uzņemšanu

Studiju programmas

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

22. maijs, 2023 plkst. 14:32

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi