Jauno studentu inovāciju grantu programmas kārtu RTU atklāj ar festivālu studentiem

6. septembris, 2022
Inovāciju vadības eksperte Elīna Miķelsone RTU iezvanīšanas svētkos iepazīstina studentus ar studentu inovāciju grantu aktivitātes Produktu attīstības programma piedāvājumu. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Lai informētu studentus par iespējām, ko paver jaunā studentu inovāciju grantu (SIG) programmas kārtas, un iedrošinātu viņus jaunradei un inovācijām, trīs septembra ceturtdienas RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā tiks rīkotas dažādas aktivitātes. Festivāls tiks atklāts 15. septembrī plkst. 16.30 RTU Arhitektūras fakultātes ātrijā, Ķīpsalas ielā 6.

Jauno studentu inovāciju grantu (SIG) kārtu RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika īsteno sadarbībā ar Latvijas Jūras akadēmiju (LJA) projektā «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem». Tajā RTU, LJA un citu augstskolu studenti aicināti piedalīties astoņās dažādās aktivitātēs, lai attīstītu inovatīvo domāšanu, jaunradi un uzņēmējspējas. Piedaloties SIG, studentiem ir iespēja iegūt stipendijas un grantus savu projektu un biznesa ideju īstenošanai.

15. septembrī plkst. 16.30 SIG festivāls tiks atklāts kopā ar komiķi un grupas «Singapūras satīns» dalībnieku Edgaru Bāliņu. Pasākuma piedalīsies RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, LJA zinātnes prorektore Astrīda Rijkure un uzņēmuma «Printify» vadītājs Jans Berdigans. Pasākumā piedalīsies arī studentu komandas, kas augušas un attīstījušas inovatīvu produktu un pakalpojumu idejas ar SIG atbalsta instrumentu palīdzību. Īstenojot vērienīgo studentu inovāciju grantu programmu, trīs gadu laikā RTU atbalsts studentiem uzņēmējspēju, radošuma un jaunrades veicināšanā pārsniedzis miljonu eiro.

22. septembrī plkst. 16.30 Dizaina fabrikā notiks ideju ģenerēšanas meistarklase ar pieredzējušo mentori, inovāciju vadības eksperti Elīnu Miķelsoni, savukārt 29. septembrī plkst. 16.30 Dizaina fabrikas atvērtajā darbnīcā «theLab» varēs spert pirmos soļus prototipēšanā ar Dizaina fabrikas ekspertu, industriālo dizaineru Jāni Lapsu.

Lai apmeklētu pasākumus, aicinām reģistrēties.

Reģistrējoties dalībai un apmeklējot visus pasākumus, iespējams cīnīties par balvu – ekskursiju uzņēmumā «Printify».

Jau ir atvērta pieteikšanās jaunās kārtas SIG aktivitātēs. Studentiem, kuriem jau ir sava biznesa ideja, ir iespēja pieteikties pirmsinkubācijas programmā «IdeaLab», kuras mērķis ir pārliecināties, vai biznesa ideja ir dzīvotspējīga un vai tai ir pieprasījums tirgū. Savukārt Produktu attīstības programmā (PAP) ir iespējams izveidot un attīstīt potenciāli jaunu produktu. Zinātniski ietilpīgas idejas var piedalīties universitāšu inkubatora programmā «UniLab». Ja studentiem nav savu ideju, bet ir vēlme radīt ko jaunu, visi ir aicināti piedalīties radošās domāšanas tiešsaistes darbnīcās «Creative Tuesdays».

Projekts dod iespēju studentiem ne tikai attīstīt savas idejas, bet arī piedalīties jau esošu ideju risinājumu izstrādē, risinot industrijai nozīmīgus un globālus izaicinājumus «Demola Latvia» vai strādājot pie akadēmiskiem izaicinājumiem kādā no astoņām Vetikāli integrēta projekta (VIP) komandām. Doktorantūras studentiem ir iespējams validēt savas tēzes komerciālo potenciālu zinātnisko pētījumu komerciālizācijas apmācībās «Co.LAB». Sīkāku informāciju par programmām var atrast un pieteikties mājaslapā www.idejubanka.lv.

RTU SIG aktivitātes īsteno kopš 2019. gada. No 2019. gada līdz 2022. gadam aktivitātes tika īstenotas projektā «RTU inovāciju granti studentiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem»), savukārt no 2022. gada augusta tiek sākts projekts «Inovāciju granti jūrniecībā studējošajiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/006 «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem»).

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

6. septembris, 2022 plkst. 16:08