Jaunie sporta talanti studijas RTU savieno ar profesionālo sportu

11. aprīlis, 2018
.
.
Foto: pixabay.com

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) jau izsenis bijušas spēcīgas sporta tradīcijas — universitātes paspārnē darbojas gan Latvijas spēcīgākā volejbola komanda «RTU/Robežsardze», kas vairākkārt izcīnījusi Latvijas čempiona titulu, gan starp RTU studentiem atrodami olimpieši, kuri Latvijas vārdu nes pāri valsts robežām. Viens no RTU studējošajiem sportistiem — skeletonists Ivo Šteinbergs — par savu pieredzi, studijas apvienojot ar sportu, stāsta  Eiropas hitu radio (EHR) raidījumu ciklā «Jaunumi topošajiem studentiem», ko RTU veido sadarbībā ar EHR. I. Šteinberga stāstītais ēterā skanēs piektdien, 13. aprīlī.

Jau trīs gadus RTU  atbalsta jauniešus, kuri uzrādījuši augstus sasniegumus konkrētā sporta veidā, kā arī guvuši labas sekmes vidusskolā vai studijās, viņiem piedāvājot īpašās RTU budžeta vietas. Šajā laikā RTU piedāvājumu ir izmantojuši vairāki slaveni Latvijas sportisti, arī I. Šteinbergs, kurš Inženierekonomikas un vadības fakultātē (IEVF) studē muitas un nodokļu administrēšanu. 

«Iesākot skeletona gaitas, pamanīju, ka RTU piedāvā sportistiem budžeta vietas. Runa bija par pilna laika klātieni, un es uz to skatījos skeptiski, jo zināju, ka nevarēšu visu laiku būt augstskolā. Studijas notiek, kad mums ir aktīvā treniņu sezona — pat trīs treniņi dienā, kas aizņem vairāk nekā astoņas stundas, un mācībām atliek ļoti maz laika,» stāsta I. Šteinbergs. Tomēr, sākot studijas, viņa bažas izrādījušās nepamatotas — mācībspēki ir pretimnākoši — pieļauj, ka treniņnometnes laikā students mācās individuāli un pēc tam nokārto eksāmenus un ieskaites. «Esmu patīkami pārsteigts,» saka I. Šteinbergs. 

Arī šajā, 2017./2018. studiju gadā, RTU studentu rindas sportistu studiju vietās ir papildinājuši jau labi zināmi jaunie sporta talanti. Viens no tiem — vieglatlēts Patriks Gailums, kurš Latvijas Vieglatlētikas savienības rīkotajā «Gada balvas vieglatlētikā 2017» pasākumā tika atzīts par 2017. gada U20 grupas labāko vieglatlētu. RTU savus studentus — jaunos sporta talantus atbalsta arī materiāli. Piemēram, P. Gailumam pēc gada labākā jaunā vieglatlēta titula iegūšanas universitāte ir piešķīrusi stipendiju treniņnometnei pēc paša sportista ieskatiem. Augsta līmeņa sportistiem ir iespēja arī bez maksas apmeklēt baseinu un trenažieru zāli. 

Savukārt studentiem, kuri sporto savam priekam un veselībai, RTU sniedz iespēju bez maksas apmeklēt sporta nodarbības, par tām norēķinoties ar virtuālo naudu — 90 eiro, ko studentiem piešķir RTU. Virtuālo naudu saņem visi 1. un 2. kursa aktīvie klātienes, neklātienes un nepilna laika studenti, un to viņi var tērēt, brīvprātīgi izvēloties kādu no vairāk nekā 20 dažādiem RTU piedāvātajiem sporta veidiem un sev izdevīgā laikā apmeklējot to nodarbības. Tas studentiem sniedz gan izvēles brīvību, gan arī iespēju spēkus izmēģināt dažādos sporta veidos. Piemēram, vienā dienā var spēlēt basketbolu, otrā dienā peldēt, bet vēl citā — dejot zumbu.

RTU jaunā sporta sistēma ir attaisnojusies — studenti aktīvi piesakās nodarbībām un nodarbojas ar sportu, tā gan uzturot sportiskā formā sevi, gan arī palīdzot saglabāt RTU senās sporta tradīcijas.  
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

11. aprīlis, 2018 plkst. 16:56

Līdzīgi raksti

Ziņas