Jaunie arhitekti saņems maģistra diplomus un izstādē iepazīstinās ar savām idejām

3. marts, 2022
.
.
.

Piektdien, 4. martā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātē (AF) notiks diplomu izsniegšana jaunajiem arhitektiem un tradicionālā diplomprojektu izstādes atklāšana. Svinīgajā pasākumā tiks sumināts profesora Ivara Strautmaņa Latvijas Reģionālās arhitektūras stipendijas laureāts un jaunos arhitektus ar īpašām nominācijām un simpātiju balvām sveiks pieredzējušie kolēģi no Latvijas Arhitektu savienības, žurnāla «Latvijas Architektūra» redakcijas un citi fakultātes draugi un sadarbības partneri.

Maģistra grādu arhitektūrā un arhitekta profesionālo kvalifikāciju šogad ir ieguvuši 10 RTU AF absolventi, bet divi, kuri arhitekta kvalifikāciju ieguvuši jau agrāk, saņems maģistra diplomu. RTU arhitektūras maģistru pētījumos un diplomprojektos iztirzātās problēmas ir saistītas ar kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības aktualitātēm, mājokļu pieejamību dažādām interešu un sociālajām grupām, aprites ekonomikas, kā arī mobilitātes jautājumiem. Pēc vairāku gadu pārtraukuma maģistru uzmanības lokā atgriezies temats par atvadu tradīciju un rituālu telpisko ekvivalentu. 

RTU AF dekāns profesors Uģis Bratuškins pauž cerību, ka spēja uz katru konkrēto problēmu skatīties plašāk un atrast risinājumus, kuri atbilst jaunākajām teorētiskajām un praksē balstītajām atziņām, nepaliks tikai diplomprojektos, bet kļūs par jauno kolēģu karjeras neatņemamu sastāvdaļu arī nākotnē.

Diplomprojektu izstādē, kas AF ātrijā, Ķīpsalas ielā 6 būs skatāma līdz aprīļa sākumam darba dienās, varēs aplūkot priekšlikumu vertikālās pacelšanās lidlauku satiksmes infrastruktūras integrēšanai un attīstībai Latvijā, kokmateriālu aprites centra projektu Jelgavā, ideju Laucienes pansionāta revitalizācijai, reģenerācijas piedāvājumu alus darītavas G. Kuncendorf reģenerācijai un citus projektus. 

Atbilstoši valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības nosacījumiem šogad izlaidumā piedalīsies tikai absolventi un šaurs lūgto viesu loks. 

Savukārt izstādes apmeklētāji ir aicināti ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus – pie ieejas izstādē uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un, uzturoties RTU telpās, lietot medicīnisko sejas masku vai arī FFP2 respiratoru.

Īpašs paldies RTU AF ilggadējam sadarbības partnerim SIA «Saint-Gobain Celtniecības produkti» par atbalstu sarīkojuma īstenošanā! 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

3. marts, 2022 plkst. 17:08

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi