Jau vienpadsmito gadu darba devēji jauniešiem iesaka izvēlēties studijas RTU

28. jūnijs, 2022
.
.
.
Foto no RTU Lielā izlaiduma 2021. gadā.

Par darba devēju ieteiktāko augstskolu Latvijā jau vienpadsmito gadu atzīta Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Ikgadējo darba devēju aptauju rīko Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un karjeras portāls «Prakse.lv», tajā šogad viedokli pauda 2681 darba devējs.

Ieteiktāko augstskolu, koledžu, profesionālās izglītības iestāžu un studiju programmu TOP LDDK un portāls «Prakse.lv» veido, lai, kā norāda LDDK ģenerāldirektore Līga Meņgelsone, palīdzētu absolventiem izdarīt pareizo tālākās izglītības izvēli, kas rezultētos veiksmīgā karjerā vai, vērojot tendences ilgtermiņā, plānot karjeras izaugsmi.

«Izvēle, kur mācīties, kādu profesiju izvēlēties, ir viena no nozīmīgākajām mūsu dzīvē. Tūkstošiem ģimeņu šajās nedēļās, kad tuvojas uzņemšana Latvijas augstskolās un turpinās izglītojamo piesaiste profesionālajās izglītības iestādēs, notiek ne viena vien diskusija par šo. Mēs, Latvijas Darba devēju konfederācija, uzturam šo TOP kā vēl vienu ceļazīmi jauniešiem un viņu vecākiem,» viņa saka.

RTU darba devēju novērtējums ir ļoti nozīmīgs, jo tas jau esošajiem un topošajiem studentiem apliecina, ka RTU studiju programmas atbilst darba tirgus prasībām un darba devēji novērtē absolventu iegūtās zināšanas. RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis atgādina, ka RTU izglītības kvalitāte un sadarbība ar industriju ir augstu novērtēta dažādos starptautiskos reitingos. LDDK un Prakse.lv veidotais TOP ir viens no būtiskākajiem novērtējumiem, jo tas balstīts darba devēju viedoklī. Studiju prorektors arī pauž, ka RTU stabili ieņem augstāko vietu šajā aptaujā, jo nepārtraukti mainās – attīsta studiju programmas un studentu pilsētiņu Ķīpsalā. Mūsu moto ir starpdisciplinaritāte un sadarbība ar partneriem, pirmkārt, ar uzņēmumiem, kas nodrošina prakses vietas, speciālistus, kuri lasa lekcijas, aprīkojumu un laboratorijas, otrkārt, ar citām augstskolām, ar kuriem RTU ir izveidotas kopīgas starpdisciplināras studiju programmas, uzsver U. Sukovskis. 

Starp darba devēju TOP 5 labākajām studiju programmām Latvijā iekļauta RTU studiju programmas «Datorsistēmas».

Ikgadējās darba devēju aptaujas rezultātus LDDK un portāls «Prakse.lv» paziņoja 28. jūnijā, vienlaikus organizējot diskusiju «Ieklausies pirms izvēlies», kurā mēbeļu ražotāju industrijas, informācijas tehnoloģiju nozares un vides jomas eksperti diskutēja par darba tirgus tendencēm, aktualitātēm un izglītības kvalitātes nozīmi. 

Jau vienpadsmito gadu darba devēji jauniešiem iesaka izvēlēties studijas RTU


 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. jūnijs, 2022 plkst. 17:02

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi