Japānas valdības vadītāja kundze viesojas RTU

13. janvāris
.
.
Japānas premjera kundze Akje Abe iepazinās ar RTU Dizaina fabriku. Foto: Valsts kanceleja

Japānas Ministru prezidenta Šindzo Abes vizītes laikā Latvijā sestdien, 13. janvārī, viņa kundze Akje Abe apmeklēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņu Ķīpsalā un iepazinās ar RTU Dizaina fabrikas piedāvātajām iespējām, kā arī vēroja RTU radīto robotu konstruktoru Sumo Boy demonstrējumus. 

Fotogalerija

RTU Dizaina fabrikā Japānas premjera kundzi sagaidīja RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna un rektora vietnieks Igors Tipāns. Viņi pastāstīja par RTU un Dizaina fabriku – prototipēšanas centru, kur zinātne satiekas ar uzņēmējdarbību un top jaunu produktu prototipi. 

RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes profesors Agris Ņikitenko premjera kundzei demonstrēja RTU zinātnieku radīto mācību līdzekli bērniem — robotu konstruktoru Sumo Boy, ko darbībā demonstrēja RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni — Robotikas kluba dalībnieki. 

RTU ciešāka sadarbība ar Japānu aizsākta jau pirms piecpadsmit gadiem. Patlaban RTU ir vispārējie sadarbības līgumi ar trim Japānas universitātēm – Shizuoka University, Kobe University un Kindai University. Ciešākā sadarbība līdz šim izvērsta ar Shizuoka University – ar to noslēgtais sadarbības līgums paredz dubulto grādu atzīšanas programmu, ir notikusi studentu un mācībspēku apmaiņa, kā arī sadarbība zinātniskās pētniecības darbā un zinātnisko konferenču rīkošanā. Zinātniskās pētniecības jomā RTU un Japānas universitātes pētnieki vairāk sadarbojušies materiālzinātnes jomā. 

Ar Kumamoto University RTU šā gada sākumā apsprieda iespējas sadarboties studentu apmaiņas jomā un izveidot īstermiņa kursus RTU japāņu studentiem. Tāpat RTU viesojušās Japānas delegācijas un lektori, kuri lasījuši vieslekcijas RTU studentiem un akadēmiskajam personālam. RTU studē arī vairāki studenti no Japānas. Ir iecerēts, ka RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis tuvākajā laikā varētu doties vizītē uz Japānu. 

Japānas ministru prezidenta kundzes Akje Abe (Akie Abe) vizīte RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā un Dizaina fabrikā

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. janvāris plkst. 21:39

Līdzīgi raksti

Ziņas