J. Krastiņš un A. Krēsliņš saņem apbalvojumu par mūža ieguldījumu būvniecības jomā

5. septembris, 2019
Andris Krēsliņš balvas pasniegšanas ceremonijā 3. septembrī. Foto: Māris Lazdāns, photored.lv

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes Arhitektūras vēstures un teorijas katedras vadītājs Jānis Krastiņš un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Siltuma inženierijas un tehnoloģijas katedras vadošais pētnieks Andris Krēsliņš saņēmuši Būvindustrijas lielo balvu par mūža ieguldījumu «Pamatakmenis».

J. Krastiņš ir pasaulē augstu vērtēts arhitektūras, īpaši jūgendstila, eksperts un viens no ievērojamākiem un ražīgākajiem pētniekiem Latvijas arhitektūras teorijā. Viņa darbu klāstā ir vairāk nekā 680 publikāciju, tai skaitā arī grāmatas par Rīgas un Latvijas arhitektūras mantojumu. 2013. gadā profesors saņēma «Kultūras mantojuma gada balvas » Lielo balvu par mūža ieguldījumu kultūras mantojuma saglabāšanā, bet 2018. gadā – Latvijas Zinātņu akadēmijas apbalvojumu par nozīmīgu sasniegumu teorētiskajā zinātnē, publicējot izdevumu «Jūgendstila arhitektūra Latvijā».

A. Krēsliņš Rīgas Tehniskajā universitātē strādā kopš 1967. gada. Viņš ir daudzu nozīmīgu publikāciju autors, pētnieka specializācijas jomas ir būvniecības fizika, apkure, ventilācija un gaisa kondicionēšana, ēku energoefektivitāte un citas. A. Krēsliņš bijis Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienības prezidents, kopš 1992. gada ir promocijas padomes «Siltuma, gāzes un ūdens inženiersistēmas» un «Siltumenerģētika» apakšnozaras priekšsēdētājs, ir Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis, Latvijas Zinātnieku savienības viceprezidents, ASV Apkures, augstumtehnoloģijas un kondicionēšanas inženieru savienības  biedrs, Pasaules Enerģijas padomes Latvijas Nacionālās komitejas valdes loceklis, Starptautiskās iekšējā gaisa kvalitātes un klimata apvienības biedrs.

Būvindustrijas lielās balvas pasniegšanas ceremonija notika 2019. gada 3. septembrī.

Plašāka informācija

Būvindustrijas lielās balvas pasniegšanas ceremonija

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

5. septembris, 2019 plkst. 10:14