Izveido virtuālu izstādi par kādreizējo Rīgas galveno inženieri un novatoru Gustavu Ādolfu Agti

18. maijs
.
.
Gustavs Ādolfs Agte. Foto: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja arhīvs

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskā bibliotēka izveido virtuālu izstādi par vācbaltiešu izcelsmes inženieri Gustavu Ādolfu Agti, pateicoties kuram 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā Rīgā tapušas nozīmīgas būves un infrastruktūras projekti. Daļa no tiem funkcionē joprojām. 

Virtuālā izstāde.

G. Ā. Agte ir viens no izcilākajiem Rīgas Politehnikuma (tagad RTU) absolventiem. 20 gadus (no 1887. līdz 1899. gadam) viņš bija Rīgas galvenais inženieris, realizējot Rīgā vērienīgus projektus. Viņa darbības laikā tika uzcelts Pontona tilts pār Daugavu, kājinieku tiltiņš pār pilsētas kanālu pie Bastejkalna, uzbūvēts ostas elevators, izstrādāts pilsētas vienotais kanalizācijas sistēmas projekts, kas daļēji pastāv vēl mūsdienās, nostiprināta Daugavas krastmala. Inženiera vārds saistāms arī ar elektriskā tramvaja atklāšanu Rīgā, Mežaparka apbūvi un attīstību. 

Izstādē «Rīgas Politehnikuma inženieru nodaļas absolventam Gustavam Ādolfam Agtem -170» var iepazīties ar viņa dzīves gājumu, uzzināt par nozīmīgākajiem sasniegumiem, aplūkot RTU Zinātniskās bibliotēkas krājumā esošās G.Ā. Agtes privātās bibliotēkas grāmatas. Stāstu par talantīgo inženieri papildina tā laika fotogrāfijas un fragmenti no viņa grāmatas «Elevator des Rigaschen Hafens», kas izdota 1895. gadā.        

Izstāde par G. Ā. Agti RTU Zinātniskās bibliotēkas Retumu lasītavā tika izveidota jau pērnā gada rudenī, atzīmējot izcilā inženiera dzimšanas dienu. 2020. gada 2. novembrī viņam apritēja 170 dzimšanas diena. Diemžēl Covid-19 pandēmijas dēļ apmeklēt izstādes klātienē nav iespējams, tādēļ bibliotēkas darbinieces izveidojušas paplašinātu virtuālo izstādi. 

Kopš pērnā gada rudens RTU Zinātniskās bibliotēkas Retumu lasītavā apskatāma arī izstāde «Dzelzceļa vēsture Latvijā un pasaulē».
 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. maijs plkst. 10:25

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi