IZV skolēnu organizētā olimpiādē skolēni mērojas zināšanām ekonomikā un finanšu pratībā

12. marts
.
.
.
Olimpiādes organizatori. Publicitātes foto

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātē (IEVF) notikusi pirmā RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) organizētā atklātā ekonomikas olimpiāde-konkurss, kurā vairāk nekā simts skolēnu no visas valsts centās parādīt, cik labi pārzina ekonomikas un finanšu pratības jomas. Olimpiādes rezultāti būs zināmi pēc mēneša. 

«Olimpiādes organizēšana Latvijas jauniešiem ir mūsu iniciatīva. Mēs gribējām izveidot savu olimpiādi, kurā vajag domāt, saprast ekonomikas likumsakarības. Mūsu mērķis ir parādīt skolēniem, ka ekonomika ir aizraujoša joma. Tā ir mūsu ikdienas sastāvdaļa, tāpēc ir svarīgi būt ieinteresētiem ekonomikas norisēs, prast rīkoties ar finansēm. Tāpat arī mums pašiem un pasākuma atbalstītājiem bija svarīgi, ka dalība olimpiādē ir atvērta visiem Latvijas jauniešiem, ne tikai dažiem izredzētajiem,» uzsver viens no olimpiādes organizatoriem Rūdis Freipičs, IZV 12. klases skolnieks. Olimpiādes uzdevumus sagatavoja RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12. klases skolēni un Ekonomikas valsts olimpiādes laureāti R. Freipičs un Gvido Šnuka, sadarbojoties ar IEVF mācībspēkiem, SEB banku un citiem nozaru ekspertiem.  

Olimpiādē 10. līdz 12. klases skolēni pārbaudīja savas spējas jautājumos, kas ir saistīti ar valūtām, finanšu tirgiem, valsts lomu ekonomikā un daudzām citām ar ekonomiku saistītām tēmām. Olimpiādes mērķis bija interesantā veidā izglītot vidusskolēnus ekonomikā, attīstīt viņu finanšu pratības spējas, kā arī veicināt interesi par ekonomikas studijām. 

Olimpiāde notika īsi pirms tradicionālās Finanšu pratības nedēļas, kuras norisi no 18. līdz 24. martam koordinē Latvijas Banka, uzsverot finanšu pratības kā 21.gadsimta kompetences nepieciešamību finanšu un citu mērķu sasniegšanai, norāda IEVF bakalaura studiju programmas «Uzņēmējdarbība un vadīšana» direktore Līga Kamola, kura palīdzēja skolēniem organizēt pasākumu. 

Olimpiāde tiek īstenota ar projekta «Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju» (LIFE Waste To Resources IP, LIFE20 IPE/LV/000014) atbalstu, ko finansē Eiropas Savienības Life programma un Valsts reģionālās attīstības aģentūra.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. marts plkst. 17:22

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi