Izstādē «Skola 2019» var uzzināt par studiju iespējām RTU un praktiski iepazīt inženierzinātnes

26. februāris, 2019
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) stendā izstādes «Skola 2019» apmeklētāji var uzzināt par studiju iespējām, kā arī, piedaloties eksperimentos, praktiski iepazīt inženierzinātnes. Izstāde notiek no 1. līdz 3. martam izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8. 

RTU stendā var iepazīties ar izglītības iespējām RTU deviņās fakultātēs, RTU Rīgas Biznesa skolā, RTU Inženierzinātņu vidusskolā. Apmeklētāji var uzdot jautājumus kompetentiem konsultantiem, kā arī saņemt informatīvos materiālus. 

Izstādē iespējams aplūkot RTU studentu konstruētos un izgatavotos pneimobiļus — ar saspiestu gaisu darbināmus auto — un izzināt to darbības principus, kā arī vērot pneimobiļu braucienu paraugdemonstrējumus. Ar šiem auto RTU studentu komandas 2018. gadā guva godalgotas vietas starptautiskajās pneimobiļu sacensībās Ungārijā.   

Savukārt RTU elektronikas kluba darbnīca piedāvā izmēģināt spēkus lodēšanā, bet RTU Ūdens pētniecības zinātniskā laboratorija — izzināt ūdens attīrīšanas noslēpumus. 

RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēni izstādes dalībniekiem ir sagādājuši iespēju piedalīties elektroniskajā loģikas treniņa spēlē, kā arī izmēģināt spēkus matemātisku uzdevumu izpildē, savietojot dažādas formas figūras konkrētā laukumā. 

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes «Latvenergo» radošās laboratorijas aktīvisti rāda dronu balansēšanas modeli un to, kā, piemēram, bumbiņu var balansēt, izmantojot attēlu apstrādes palīdzību. Studenti prezentē arī vienu no saviem jaunākajiem veikumiem — procesora modeli, ar kura palīdzību izstādes apmeklētāji var izzināt procesora izbūvi un darbības principus un iepazīties ar mikroprocesora modeļa dažādajām programmām.

Izstāde «Skola 2019»

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. februāris, 2019 plkst. 10:40

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi