Izstādē RTU apskatāmi Latvijas skolēnu darinātie Ziemassvētku elektroniskie dekori

27. decembris, 2018
.
.
.
Skolēnu veidotie Ziemassvētku elektroniskie dekori apskatāmi RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē. Foto - Elga Sīle, RTU

Ziemīgas ainas, ko izgaismo mirdzošas gaismiņas, ir apskatāmas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē (ETF), kur no 27. decembra norisinās «Atklātā Ziemassvētku elektronisko dekoru konkursa 2018» eksponātu izstāde. Izstādē skatāmi Latvijas skolēnu izgatavotie elektroniskie dekori, starp tiem — arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēnu darbi. Labāko dekoru autoru apbalvošana notiks 10. janvārī plkst. 15.00 ETF, Āzenes ielā 12.

Fotogalerija

Ziemassvētku dekoru konkursu rīko RTU IZV sadarbībā ar ETF un Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju (LETERA). Konkursā piedalās Latvijas tehniskās jaunrades pulciņu audzēkņi ar pašdarinātajiem Ziemassvētku dekoriem. Konkursā ir dalībnieki ne tikai no IZV, bet arī Rīgas Skolēnu pils, Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Bauskas Bērnu un jauniešu centra pulciņa «Elektrodarbnīca», izglītības centra «Lielvārdi» un 5. vidusskolas Robotikas pulciņa.

Konkurss norisinās divās — iesācēju un meistaru — kategorijās. Iesācēju kategorijā ir darbi, kuros plaknē vai telpiskā figūrā izmantotas tikai spuldzītes jeb gaismas diodes, savukārt meistaru kategorijā izmantotas spuldzītes, diodes un to komutācijas shēmas, kas papildinātas ar skaņas vai kustības efektiem vai darbojas pēc noteiktiem algoritmiem vai ar maināmu programmu.

Konkurss un izstāde RTU ir turpinājums pirms 13 gadiem Rīgas Skolēnu pilī iesāktajai Ziemassvētku elektronisko dekoru konkursa tradīcijai. «Veidojot šādus dekorus, savas profesionālās gaitas iesāk daudzi jaunie elektroniķi,» saka izstādes kuratore un IZV fizikas skolotāja Virgīnija Vītola. Savukārt ilggadējais konkursa rīkotājs, Rīgas Skolēnu pils Elektronikas pamatu un robotikas pulciņa vadītājs Jānis Ozols-Ozoliņš skaidro, ka izstāde ir iespēja skolēniem, kuri šajā mācību gadā čakli darbojušies elektronikas pulciņos, parādīt plašākai publikai, ko pusgada laikā ir samācījušies un izveidojuši. 

Skolēnu darbus vērtēs žūrija piecu cilvēku sastāvā, ņemot vērā darbu vizuālo izskatu, izpildījuma kvalitāti un meistaru kategorijas darbiem — arī shēmas sarežģītību un oriģinalitāti. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. decembris, 2018 plkst. 16:45

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi