Izstādē Hanoverē demonstrēs jaunākās RTU zinātnieku un studentu radītās idejas

18. aprīlis, 2017
RTU jaunais zinātnieks Mārcis Eimanis ar savu izgudrojumu «Durbis». Foto – Elīna Karaseva

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) jau tradicionāli piedalīsies starptautiskajā industriālajā izstādē «Hannover Messe 2017», kur demonstrēs jaunākās RTU zinātnieku un studentu radītās idejas – netradicionālas piedziņas autonomu robotu dubulturbi «Durbi», viedā tekstila zeķi, elektriskās enerģijas mēriekārtu, modulāru bezvadu uzlādes staciju «Cozy Cell», rakstāmrīku organizatoru «Quube», biodegradablu organisko polimērmateriālu. Izstāde no 24. līdz 28. aprīlim norisināsies Vācijas pilsētā Hanoverē.

RTU šogad izstādē parādīs sešus jaunākos sasniegumus zinātniskajā izpētē un tehnoloģijās. Piemēram, RTU jaunais zinātnieks Mārcis Eimanis no Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) izstrādājis netradicionālas piedziņas autonomu robotu dubulturbi «Durbi», kas spēj pārvietoties pa sauszemi, zem ūdens, irdenos materiālos un caurulēs. Savukārt RTU MTAF, sadarbojoties ar RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāti (MLĶF), tapusi viedā tekstila zeķe. Tās galvenais izgudrojums – iestrādātie viedā tekstila sensori, kuru sūtīto informāciju var izmantot gan ortopēdijā, gan sportā.

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte demonstrēs mobilo telefonu bezvadu uzlādes staciju «Cozy Cell», kā arī ātro maiņstrāvas un līdzstrāvas (AC/DC) enerģijas plūsmas mērītāju ar datu uzglabāšanas un vizualizācijas funkcijām, kas viedo elektrotīklu un alternatīvo enerģijas avotu enerģijas plūsmu un patērētās un ģenerētās enerģijas plūsmu mēra daudz ātrāk — 20 milisekundēs. Citas ierīces to paveic sekundē.

RTU Arhitektūras fakultāti pārstāvēs studentu radītais modulāru rakstāmrīku organizators «Quube».

RTU izstādes apmeklētājiem demonstrēs arī pārstrādājamu organisko polimērmateriālu, kas tapis, izmantojot pētnieces Veltas Tupureinas un citu RTU MLĶF Polimērmateriālu institūta zinātnieku izgudrojumu. Šī materiāla biopolimēra mehāniskās īpašības ļauj to izmantot plaša, videi draudzīga iepakojuma klāsta un dažādu citu produktu ražošanai.

Izstāde «Hannover Messe» ir lielākā pasaules industriālā izstāde. Dalībai pagājušā gada izstādē «Hannover Messe 2016» bija reģistrētas vairāk nekā 5200 kompānijas no 75 pasaules valstīm, un izstādi apmeklēja ap 190 000 interesentu. Latviju divos nacionālajos stendos divās tematiskajās ekspozīcijās «Piegādes industrija» un «Enerģija» pārstāvēja 13 uzņēmumi, RTU un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

18. aprīlis, 2017 plkst. 9:43