Izstādē «Furniture & Design Isle 2020» RTU docents rāda 20. gadsimta krēslu vēsturi

23. oktobris, 2020
.
.

Katram krēslam ir savs dzīvesstāsts, taču, ja vienkopus novieto vairākus desmitus krēslu, tad veidojas stāsts jau par krēslu mūžu vesela gadsimta garumā. Ar šādu stāstu 23.-25. oktobrī ir iespējams iepazīties dizaina izstādē «Furniture & Design Isle 2020», kur ir izvietota Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina tehnoloģiju institūta docenta Jura Emsiņa izstāde «20. gadsimta krēslu dzīves stāsti». Izstādes laikā atvērta arī J. Emsiņa grāmata «Latviešu koka krēsli». 

Senākie izstādes eksponāti ir gandrīz 100 gadu veci, bet joprojām lieliski kalpo ģimenēm. Ir arī tādi eksponāti, kas saņemti mantojumā, kas nejauši nonākuši pie saviem īpašniekiem, arī tādi, kas izlikti no mājām, kur pavadījuši daudzus gadus, bet nu nonākuši J. Emsiņa un DTI rokās. 

Izstādē, protams, ir tikai neliela, bet ļoti svarīga daļa no Latvijā ražotajiem krēsliem. Redzams, kā izskatās plaša patēriņa lielās sērijās ražoti krēsli, kuri kalpojuši līdz pat 100 gadu un vēl atrodas ekspluatācijā. tāpat var apskatīt krēsla konstruktīvos risinājumus – kuri mezgli un detaļas kalpojušas labāk, kuri – vājāk. 

Ar krēslu vēstures izzināšanu un apkopošanu J. Emsiņš ir nodarbojies jau gadiem, un ir tapusi grāmata «Latviešu koka krēsli», kas atklāšanas svētkus piedzīvoja izstādē, un tās laikā arī iespējams grāmatu iegādāties, kā arī tikties ar autoru 23. oktobrī plkst. 14.00 un 15.30 un 24. oktobrī plkst. 12.00 un 14.00.

J. Emsiņš aptuveni 40 gadu ir strādājis ražošanā un pēs tam aptuveni 20 gadu – izglītības jomā. Krēslus izstādei sagatavot viņam palīdzējuši DTI kolēģi. 

Dizaina izstāde «Furniture & Design Isle 2020» no 23. līdz 25. oktobrim notiek Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, un tajā apskatāmi arī RTU DTI studentu darbi. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

23. oktobris, 2020 plkst. 14:52

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi