Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece apmeklē RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā

27. augusts
.
.
Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece tiekas ar RTU vadību un studentu pārstāvjiem. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Īsi pirms jaunā akadēmiskā gada sākuma, 27. augustā, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece viesojas Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), tiekas ar tās vadību, zinātniekiem un studentiem, apmeklē laboratorijas un iepazīstas ar jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem. 

Tikšanās laikā ministre ar RTU pārstāvjiem apspriež augtākās izglītības iestāžu pārvaldības reformu, atveseļošanās un noturības plānā paredzēto, RTU sadarbību un konsolidācijas veidošanu ar citām augstākās izglītības iestādēm, epidemioloģiski drošu darbību jaunajā akadēmiskajā gadā un citus jautājumus. 

A. Muižniece arī iepazīstas ar RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā, kur mērķtiecīgi tiek attīstīts Baltijā modernākais inženierzinātņu studiju centrs, modernizējot un pilnveidojot studiju un pētniecības infrastruktūru. Viņa viesojas vairākās fakultātēs – Elektronikas un telekomunikāciju, Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas, Mašīnzinību, transporta un aeronautikas, Būvniecības inženierzinātņu un Arhitektūras fakultātē –, apmeklē Laboratoriju māju, kur koncentrējas modernākais pētniecības aprīkojums, un Dizaina fabriku, inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu un atbalstu uzņēmējiem, zinātniekiem un studentiem inovāciju radīšanā. 

Ministre apmeklē arī jaunbūvēto Datorzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultātes ēku un auditoriju ēku «Domus Auditorialis». 

Plašās vizītes laikā viņa tiekas ar RTU zinātniekiem, kuri attīsta inovatīvus produktus un pakalpojumus Latvijas tautsaimniecības attīstībai un klimata neitralitātes sasniegšanai, cieši sadarbojas ar industriju, kā arī meklē risinājumus Covid-19 seku mazināšanai. 

RTU ir vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā, kas nodrošina ne tikai augstas kvalitātes izglītību, bet arī izcilu pētniecību un valorizāciju — inovāciju un tehnoloģiju pārnesi, tādējādi zinātnes sasniegumus iedzīvinot praksē.

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece viesojas RTU

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. augusts plkst. 18:17

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi