Izglītības un nodarbinātības forumā diskutē par augstākās un profesionālās izglītības sasaisti ar darba tirgu

24. maijs
.
.

Kā nodrošināt profesionālās un augstākās izglītības sasaisti ar darba tirgu un tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu – uz šo jautājumu tika meklētas atbildes izglītībai un nodarbinātībai veltītajā forumā «Izglītības sistēma un darba tirgus», kas tiešsaistē turpinājās piektdien, 28. maijā. Šī bija foruma otrā diskusija. Pirmā notika 21. maijā, un tajā eksperti diskutēja, kā skolēnus ieinteresēt eksaktajās zinātnēs. Trešā foruma daļa gaidāma 4. jūnijā. 

Foruma pamatideja – noskaidrot, vai Latvijas izglītības sistēma sasniedz savu mērķi un nodrošina tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu. Katra foruma diena veltīta noteiktam tematam – pamatizglītībai un vidējai izglītībai, augstākajai un profesionālajai izglītībai, kā arī pieaugušo izglītībai un pārkvalifikācijai. 

Forumu rīko Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), un foruma dalībniekus uzrunās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un RTU rektors Leonīds Ribickis.

28. maijā izglītības iestāžu pārstāvji un darba devēji iepazīstināja ar augstākās un profesionālās izglītības rezultātiem un izaicinājumiem. Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta vecākais ekonomists Normunds Ozols iepazīstināja ar darba tirgus situāciju – vai augstākās un profesionālās izglītības iestādes sagatavo pietiekamu speciālistu skaitu. Par augstskolu absolventu darba gaitām ziņoja IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece Diāna Laipniece. Ar augstākās izglītības nozīmi tautsaimniecības attīstības veicināšanā iepazīstināja RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps. Savukārt profesionālās izglītības nozīmi tautsaimniecības attīstības veicināšanā iezīmēja IZM Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktore Rūta Gintaute-Marihina un vecākais eksperts Jānis Gaigals. 

Par augstākās izglītības pārvaldības reformu un tās ieguldījumu efektīvākā tautsaimniecības attīstības nodrošināšanā stāstīja IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs. Ar darba devēju redzējumu par  augstākās un profesionālās izglītības izaicinājumiem iepazīstināja Latvijas Darba devēju konfederācijas izglītības un nodarbinātības jomas vadītājs Rihards Blese. Bet starptautisko dimensiju forumā ienesa Pasaules Bankas augstākās izglītības sektora vadītāja Nina Arnolda, stāstot par starptautiskās pārvaldības un finansēšanas tendencēm snieguma veicināšanai. 

Forumu plašam interesentu lokam iespējams vērot tiešraidē Saeimas mājaslapā, IZM un RTU Facebook lapās, kā arī sabiedrisko mediju portālā lsm.lv

Foruma programma.

Foruma programma angļu valodā.
 
Forums tiek organizēts, realizējot Eiropas Sociālā fonda finansēto projektu Nr. 8.2.3.0/18/A/012 «Rīgas Tehniskās universitātes efektīvas pārvaldības attīstība».

Izglītības forums 2021. 2.diena.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. maijs plkst. 19:02

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi