Izdevniecība «Springer» laidusi klajā ilgtspējīgai sistēmu attīstībai veltītu grāmatu

8. marts, 2011

Ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas institūta un Informācijas tehnoloģijas institūta Modelēšanas un imitācijas katedras pētnieku aktīvu līdzdalību starptautiskā izdevniecība «Springer» laidusi klajā grāmatu «Dynamic Management of Systems Sustainable Development. Methods for Large Technical Systems». Grāmatas autori ir Zigurds Krišāns, Anna Mutule, Jurijs Merkurjevs un Irina Oļeinikova.

Grāmata tapusi, pateicoties ilggadējai sadarbībai starp RTU un Fizikālās enerģētikas institūta (FEI) Energosistēmu matemātiskās modelēšanas laboratoriju (laboratorijas vadītājs – profesors Zigurds Krišāns), atzīst J. Merkurjevs.

Grāmata balstās uz vairāku FEI un RTU veikto zinātniskās pētniecības projektu rezultātiem. Starp tiem ir nesen noslēgtais ERAF programmas projekts «Informācijas tehnoloģija pārvades elektrotīkla un ģenerācijas ilgspējīguma nodrošināšanai» (2006–2008), kura rezultāti ir iekļauti Latvijas Zinātņu akadēmijas nosauktajā 2008. gada Latvijas zinātnes nozīmīgāko sasniegumu sarakstā.

Grāmatā ir piedāvātas jaunas lielu tehnisku sistēmu ilgtspējīgas attīstības optimizācijas dinamiskās metodes, kuras nodrošina šo sistēmu ilgtspējīgas attīstības analīzi. Sistēmu attīstības dinamiskā vadība ir priekšnoteikums sistēmas ilgtspējīgas attīstības īstenošanai.

Grāmata sniegs vērtīgu informāciju tiem zinātniekiem, kas ir iesaistīti lielu tehnisko sistēmu matemātiskajā modelēšanā, kā arī tiem inženieriem, kas darbojas lielo tehnisko sistēmu plānošanā.

Kā stāsta J. Merkurjevs, 17. februārī, Milānā, Energosistēmu pētniecības institūtā EERA JP on Smart Grids Open Session laikā notika grāmatas prezentācija, kas izraisīja lielu interesi un pozitīvas atsauksmes.

Grāmata ir izdota angļu valodā. Tā tiek izplatīta e-tirdzniecības tīklos.

RTU Informācijas centrs

8. marts, 2011 plkst. 14:54