Itālijas vēstnieks atbalstīs RTU starptautisko medicīnas inženierijas un fizikas konferenci un vasaras skolu «Nonlinear Life»

26. janvāris, 2023
.
.
.
RTU pārstāvji tiekas ar Itālijas vēstnieku Latvijā Alessandro Monti

Itālijas vēstnieks Latvijā Alessandro Monti ir piekritis Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) aicinājumam kļūt par patronu Latvijas Medicīnas inženierzinātnes un fizikas biedrības un RTU organizētajai 19. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu biomedicīnas inženierzinātņu un medicīnas fizikas konferencei (NBC2023), kas 12.–14. jūnijā norisināsies Liepājā. Šāda vienošanās panākta, RTU pārstāvjiem tiekoties ar vēstnieku. 

A. Monti apliecināja vēstniecības gatavību finansiāli atbalstīt Itālijas zinātnieku dalību NBC2023, kā arī izteica gatavību, ka pats aktīvi piedalīsies gan konferencē, gan arī tai paralēli notiekošajā starptautiskajā vasaras skolā «Nonlinear Life. Edition 6», kas no 12. līdz 16. jūnijam norisināsies Liepājā un Rīgā.  

Ar Itālijas vēstnieku tikās RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūta (BINI) direktors profesors Jurijs Dehtjars, BINI pirmā kursa doktoranti Mirko Rocca (Itālija) un Beāte Banga, kura plāno īstenot dubulto doktorantūru vienlaikus RTU un Bergamo Universitātē (UniBg) Itālijā, kā arī starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta pārstāvis Ēriks Badamšins. 

Tikšanās laikā puses pārrunāja arī jautājumus, kas saistīti ar RTU Latviešu-itāļu valodas, kultūras un sadarbības centra iespējamās izveides organizatoriskajiem jautājumiem un darbības virzieniem. Viens no tiem būtu saistīts ar sadarbības veicināšanu zinātnes jomā starp RTU un Itālijas augstskolām. Itālijas vēstnieks izteica lielu gandarījumu par RTU spēju piesaistīt doktorantūras studijām Pavijas Universitātes Itālijā maģistrantūras absolventu Mirko Rocca

Beāte Banga informēja vēstnieku par savas pētniecības virzienu un plānoto sadarbību ar UniBg dubultās doktorantūras īstenošanā. Jāakcentē, ka šī ideja par RTU un UniBg kopīgo doktorantu radās UniBg rektora profesora Sergio Cavalieri un internacionalizācijas prorektores profesores Flaminia Nicora vizītes laikā RTU 2022. gada vasarā. 

Tikšanās noslēgumā Itālijas vēstnieks un RTU pārstāvji pārrunāja turpmāko sadarbību, organizējot Itālijas Dizaina dienu, Itālijas Zinātnes dienu un Itālijas kino nedēļu.       
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. janvāris, 2023 plkst. 14:11

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi