Itālijā norisināsies RTU un Triestes Universitātes rīkotā vasaras skola

7. augusts, 2019

No 20. līdz 30. augustam Triestē notiks starptautiskā vasaras skola «Nonlinear Life. Edition 3», ko organizē Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Triestes Universitāte (TU). Tajā piedalīsies 18 studējošie no 11 valstīm – Baltkrievijas, Čehijas, Indijas, Itālijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Nepālas, Polijas, Serbijas un Spānijas. Iepriekšējos divus gadus vasaras skola «Nonlinear Life» norisinājās Rīgā un to iniciēja un organizēja RTU.

Vasaras skolas uzmanības centrā būs biomedicīnas inženierija, biomateriāli, dzīvības zinātnes, medicīnas tehnoloģijas, IT medicīnai. Lekcijas par informācijas tehnoloģijām un to pielietojumu medicīnā, viedā tekstila pielietojumu biomedicīnā, biomateriālu mijiedarbību ar cilvēka organismu, nesagraujošo materiālu testēšanu, datortomogrāfiju un citiem tematiem studentiem lasīs 14 mācībspēki no Čehijas Republikas, Horvātijas, Itālijas un Latvijas.

Vasaras skolas dalībnieki dosies vizītē uz Itālijas sinhotrona centru «Elettra», Katināras Universitātes slimnīcu, Starptautiskās Moderno studiju skolas (International School for Advanced Studies) Taktilās uztveres un mācību laboratoriju (The Tactile Perception and Learning Lab), kurā īsteno ar kognitīvo neirozinātni saistītas aktivitātes, kā arī uz Nacionālo kodolfizikas institūtu (National Institute for Nuclear Physics).

Organizējot šo vasaras skolu, RTU un TU mērķis ir sniegt savu ieguldījumu, sagatavojot starpdisciplināru jomu speciālistus, kuri spēs ne tikai izstrādāt augsto tehnoloģiju produktus, bet arī veiksmīgi iekļauties starptautisku uzņēmumu darba vidē un komandā īstenot dažādus starpdisciplinārus projektus. Vasaras skolas zinātniskā satura nodrošināšanā iesaistīti pasaules vadošie pētnieki, kuri pārstāv dažādas jomas un valstis, veicinot zinātniska rakstura sadarbības iespējas starp studentiem un mācībspēkiem un nostiprinot RTU un TU starptautisko atpazīstamību.

Starptautiskās vasaras skolas «Nonlinear Life. Edition 3» mājaslapa

RTU Sabiedrisko attiecību departaments