Inkubators «UniLab» aicina pētniekus un zinātnieku komandas spert pirmo soli sava biznesa uzsākšanai

13. februāris, 2023
.
.
.

Līdz 28. februārim ir iespējams pieteikties zinātņietilpīgo biznesa ideju inkubatoram «UniLab». Programmas mērķis ir veicināt zinātniski ietilpīgu un tehnoloģisku risinājumu nonākšanu komerciālajā tirgū, palīdzot komandai spert pirmo soli sava augstas pievienotās vērtības uzņēmuma dibināšanā un agrīno investīciju piesaistīšanā.

Inkubācijas programmā četru mēnešu garumā komandām tiek sniegts atbalsts tehnoloģijas komercializācijas potenciāla novērtēšanai, individuālo ekspertu konsultācijas intelektuālā īpašuma aizsardzībai, ilgtspējīgas komandas izveidei un deep-tech uzņēmējdarbības uzsākšanai. Komandas saņem arī finansiālu atbalstu 5000 eiro apmērā sava biznesa modeļa validācijai, kā arī tehnoloģijas attīstībai tajā virzienā, kas ir ar visaugstāko biznesa potenciālu. Pēc «UniLab» inkubatora programmas deep-tech komandām ir tehnoloģijas komercializācijas ceļa karte, nodibināts inovāciju jaunuzņēmums, kā arī gatavība piesaistīt agrīnās investīcijas.

Lai pieteiktos dalībai «UniLab», komandā ir jābūt vismaz vienam Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Jūras akadēmijas vai Latvijas Universitātes studentam, kā arī kādam no komandas dalībniekiem ir jāpārstāv vismaz viena no STEM jomām – zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes vai matemātika. Ne visiem dalībniekiem jābūt studentiem, jaunuzņēmumu komandās var apvienoties arī pētnieki, profesori un industrijas profesionāļi.

Vairāk informācijas un pieteikšanās.

«UniLab» inkubatorā savas deep-tech biznesa idejas ir attīstījušas jau 29 jaunuzņēmumu komandas, kurās kopumā piedalījās 100 dalībnieku. «UniLab» ir palīdzējis attīstīties tādām biznesa idejām kā «Smart Packaging», «Humico», «Bdetect», «Willeg», «FungiFuture», «Submarine» u.c., kas rada augstas pievienotās vērtības produktus un pakalpojumus.

«Eiropā investori deep-tech vērtē kā otru tālredzīgāko segmentu, uzreiz aiz planētas ilgtspējas segmenta un tieši pirms decentralizētajām finansēm. Mūsu mērķis ir sniegt iespējami agrīnāko atbalstu tiem deep-tech entuziastiem, kuri ir motivēti transformēt zinātni biznesā. Mēs strādājam ar katru zinātņietilpīgo ideju individuāli, sniedzam arī finansiālu atbalstu, taču sarežģītākais ir atrast mērogojamu pieprasījumu. Inovācija pati par sevi nebūt nenozīmē, ka kāds ir par to gatavs arī maksāt,» tā «UniLab» vadītājs, valdes loceklis Andris Baumanis.

Lai veicinātu zinātniski ietilpīgas uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, «UniLab» kopīgi dibināja un attīsta Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitāte. «UniLab»  projektu līdzfinansē no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta Nr. 1.1.1.3/18/A/006 «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem» un projekta Nr.1.1.1.3/18/A/007 «Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem» līdzekļiem.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. februāris, 2023 plkst. 16:40

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi