Iniciatīvas #energovienoti dalībnieki jūnijā tiksies ar Rīgas mēru

25. maijs
.
.
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis piedalās iniciatīvas dalībnieku apbalvošanas pasākumā RTU. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis 6. jūnijā plkst. 12.00 tiksies ar iniciatīvas #energovienoti dalībniekiem, kuri iedvesmo pārdomāti lietot energoresursus, tā mazinot Latvijas atkarību no importētiem energoresursiem un vienlaikus arī iestājoties pret karu Ukrainā. 

Rīgas domes priekšsēdētājs klātienē tiksies ar iniciatīvas dalībniekiem, lai brīvā gaisotnē apspriestos un dalītos idejās par to, ko var darīt ikviens no mums, lai samazinātu un racionālāk izmantotu energoresursus, un ko jau šobrīd aktīvi dara un plāno darīt galvaspilsētas pašvaldība energoefektivitātes paaugstināšanā dažādās jomās. 

Tikšanās ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi būs pārsteiguma balva arī iniciatīvas #energovienoti skolu konkursa dalībniecēm – divām 64. vidusskolas 10. un 11. klases skolniecēm ar klases audzinātājām.

Iniciatīvu īsteno Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts, Rīgas dome, AS «Rīgas Siltums», Rīgas Enerģētikas aģentūra, «Elektrum» Energoefektivitātes centrs un Ekonomikas ministrija. Šobrīd vēl aktuālāk nekā jebkad iepriekš ir visām pusēm aktīvi rīkoties, lai samazinātu energopatēriņu gan individuālā, gan nacionālā mērogā – katram iedzīvotājam ir būtiski samazināt rēķinus par patērēto enerģiju, bet valstij kopumā kļūt energoneatkarīgākai no importētiem energoresursiem, vairot klimatneitralitāti un sasniegt Eiropas Zaļā kursa noteiktos mērķos. Īstenojot iniciatīvu, partneri arī pauž vienotu nostāju pret Krievijas iebrukumu Ukrainā. 

Pievēršot lielu vērību agrīnai izpratnes veidošanai, iniciatīva partneri aicināja iniciatīvā piedalīties vispārizglītojošo skolu klases. Tām bija jāsagatavo video, plakāts, komikss vai cits vizuāls materiāls, kurā atainota ikdienas rīcība, kas palīdz samazināt energopatēriņu. Radošāko skolēnu darbu autori balvā saņem iespēju ciemoties RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur būs iespēja iepazīties ar vides inženieru darbu, un AS «Rīgas Siltums» siltumcentrālē «Imanta», kur varēs noskaidrot, kā siltums nonāk mājā, kā arī pārsteiguma balvas no citiem iniciatīvas partneriem. 

RTU balvu – iespēju viesoties studentu pilsētiņā Ķīpsalā un iepazīties ar zinātnieku darbu – saņem Babītes vidusskolas 11.a klases skolēni. Viņu iesniegto darbu pozitīvi vērtē arī «Elektrum» Energoefektivitātes centrs, kas piešķirs specbalvu. RTU iepazīt dosies arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 8. klases skolēni. Viņi saņems arī pārsteiguma balvas no AS «Rīgas Siltums».

Savukārt AS «Rīgas Siltums» lielo balvu – siltumcentrāles «Imanta» apmeklējumu, izzinot siltuma ražošanas noslēpumus, un piemiņas veltes – saņem Mores pamatskolas 6. klases skolēni. 

Lai ieviestu ilgtermiņa paradumus un motivētu līdzcilvēkus arī turpmāk rīkoties atbildīgi, iniciatīvas partneri aicina ikvienu turpināt sociālajos tīklos aicinām dalīties pieredzē par risinājumiem energoresursu patēriņa samazināšanai, izmantojot tēmturi #energovienoti

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

25. maijs plkst. 13:17

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi