Iniciatīvas #energovienoti dalībnieki un RTU VASSI tiekas ar Rīgas mēru

6. jūnijs
.
.
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (centrā) ar iniciatīvas #energovienoti dalībniekiem un organizatoriem no RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta. Foto: Rīgas dome

Iniciatīvas #energovienoti dalībnieki un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) pētnieki tiekas ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi, lai apspriestos, kā veicināt pārdomātu energoresursu lietošanu un ieviest dažādus jauninājumus, kas Rīgai un Latvijai kopumā ļautu mazināt atkarību no importētiem energoresursiem. 

Pie Rīgas mēra viesojās Rīgas 64. vidusskolas skolnieces Letīcija Bērziņa un Rēzija Ieviņa, un skolotāja Everita Lukss. Tikšanās ar M. Staķi bija pārsteiguma balva skolniecēm par aktīvu un radošu dalību iniciatīvā #energovienoti. Ar Rīgas mēru tikās arī Indra Bērziņa un SIA «Uzlādēts» dibinātājs Kārlis Mendziņš. Uzsverot nepieciešamību vairot Latvijas energoneatkarību, viņi sociālajos medijos dalījās ar pieredzi, padomiem un informāciju, kā lietot resursus ilgtspējīgi un atbildīgi kā mājsaimniecības, tā uzņēmējdarbības un nacionālā mērogā. 

Tikšanās laikā klāt bija arī RTU VASSI direktore profesore Dagnija Blumberga un pētnieces Ketija Bumbiere un Lauma Balode. 

«Skolēnu aktivitāte, piedaloties iniciatīvā #energovienoti, kā arī izsakot savas ierosmes tikšanās laikā ar Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi un Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāju Edmundu Cepurīti, rāda, ka nereti pozitīvas pārmaiņas ir iespējamas, ja tās iniciē iedzīvotāji paši, apzinoties savas nepieciešamības. Esmu gandarīta, ka ir aktīvi skolēni un skolotāji, kuriem rūp Latvijas nākotne. Priecē, ka arī Rīgas pašvaldība pievērš lielu uzmanību energojautājumiem, priekšplānā izvirzot energopārvaldību. Aicinām arī citas pašvaldības sekot Rīgas piemēram,» pauž RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore profesore Dagnija Blumberga. Viņa zina stāstīt, ka ir skolas, kurās, sekojot #energovienoti aicinājumam, rīkoti pat iekšēji konkursi, mudinot skolēnus domāt par resursu taupīšanu, sekmējot viņos radošumu un gatavību uzņemties iniciatīvu. 

Tikšanās laikā M. Staķis ar  iniciatīvas dalībniekiem apspriedās un dalījās idejās par to, ko var darīt ikviens no mums, lai samazinātu un racionālāk izmantotu energoresursus. Rīgas mērs arī pastāstīja, ko jau šobrīd aktīvi dara un plāno darīt galvaspilsētas pašvaldība energoefektivitātes paaugstināšanā dažādās jomās.
 
«Šis mums visiem ir milzīgu izaicinājumu laiks. Jau pagājušajā gadā saskārāmies ar ievērojamu energoresursu cenu pieaugumu, kam sekoja Krievijas zvēriskais iebrukums Ukrainā, vēl vairāk satricinot energoresursu tirgu pasaulē. Šie notikumi vēlreiz skaudri apliecina to, ka mums pēc iespējas ātrāk jāatrod alternatīvas fosilajam kurināmajam, samazinot energoatkarību no Krievijas, kā arī jāveicina enerģijas taupīšana gan pašvaldības iestādēs un uzņēmumos, gan iedzīvotāju vidū. To varam izdarīt, tikai iesaistoties visai sabiedrībai, tāpēc atbalstām Rīgas Tehniskās universitātes sākto akciju #energovienoti, aicinot ikvienu iedzīvotāju pārskatīt savus paradumus un mazināt energopatēriņu,» norāda M. Staķis.
 
«#energovienoti apvieno dažādas puses – jauniešus, uzņēmumus, politiķus un pašvaldības svarīgam mērķim – Latvijas energoneatkarībai. Rīgas pašvaldībai ir bijis prieks atbalstīt aktīvākos dalībniekus un arī palīdzēt ar rīcībām pašvaldībā samazināt neracionālu enerģijas patēriņu Rīgā,» uzsver Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis.
 
Iniciatīvu #energovienoti īsteno RTU VASSI, Rīgas dome, AS «Rīgas Siltums», Rīgas Enerģētikas aģentūra, «Elektrum» Energoefektivitātes centrs un Ekonomikas ministrija. Pievēršot lielu vērību agrīnai izpratnes veidošanai, iniciatīva partneri aicināja iniciatīvā piedalīties vispārizglītojošo skolu klases. Tām bija jāsagatavo video, plakāts, komikss vai cits vizuāls materiāls, kurā atainota ikdienas rīcība, kas palīdz samazināt energopatēriņu. Radošāko skolēnu darbu autori balvā saņēma arī iespēju ciemoties RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, lai iepazītu vides inženieru darbu, un AS «Rīgas Siltums» siltumcentrālē «Imanta», kur noskaidroja, kā siltums nonāk mājā, kā arī pārsteiguma balvas no citiem iniciatīvas partneriem. 

Lai ieviestu ilgtermiņa paradumus un motivētu līdzcilvēkus arī turpmāk rīkoties atbildīgi, iniciatīvas partneri aicina ikvienu turpināt sociālajos tīklos dalīties pieredzē par risinājumiem energoresursu patēriņa samazināšanai, izmantojot tēmturi #energovienoti.

Rīgas mērs tiekas ar iniciatīvas #energovienoti dalībniekiem

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

6. jūnijs plkst. 17:26

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi