Iepazīstinās studentus ar iespējām iesaistīties inovāciju radīšanā uzņēmumiem

28. janvāris, 2021
.
.
.
«Demola Latvia» 2019. gada fināls. Foto: RTU arhīvs

Piektdien, 29. janvārī, plkst. 15.00 tiešsaistē notiks inovāciju platformas «Demola Latvia» informācijas diena, kurā visu Latvijas augstskolu studenti varēs iegūt informāciju par iespēju risināt dažādu uzņēmumu attīstībai būtiskus izaicinājumus. 

Informācijas diena notiks Facebook.

«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm. Studentiem tā dod iespēju strādāt starpdisciplinārās komandās biznesa vidē, četru mēnešu laikā pētot un radot risinājumu konceptus uzņēmumu un individuālu komersantu definētām problēmsituācijām. 2021. gada pavasara sezonā studentu komandas risinās 13 izaicinājumus, ko iesnieguši 12 uzņēmumi un organizācijas – «Valsts nekustamie īpašumi», «Luminor», «Rīgas satiksme», «Httpool», «Elva Baltic», «RIDE», «Just3dparts», «Andžeja Grauda bungu skola», «Vanna vannā», «Silvanols», «Saules Veselības Centrs» un biedrība «Pasaule Visiem». «Rīgas satiksme» iesniegusi divus izaicinājumus. 

Programmu īsteno Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU), bet tajā var piedalīties visu Latvijas augstskolu studenti. Pieteikšanās programmai atvērta līdz 1. februārim.

Piedaloties programmā, studenti var pretendēt uz 200-228 eiro lielu ikmēneša stipendiju. Ideju izpētei un īstenošanai komandām pieejams arī līdz 2500 eiro liels atbalsts. Savukārt uzņēmumiem tā ir iespēja bez augsta finansiāla riska, izmantojot atvērtās inovācijas modeli un dizaina domāšanas principus, ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, izveidot kontaktus ar motivētiem, talantīgiem studentiem, kā arī iegūt inovatīvu un dzīvē ieviešamu risinājumu. Proti, uzņēmumi var licencēt risinājumus, lai tos turpinātu attīstīt un ieviest. No 2020. gada rudens sezonā izstrādātajiem risinājumiem ir licencēti pieci. Divas licences iegādājās ««Ventspils nafta» termināls», vienu – «Balticovo», «Fertilizer» un «Maxima». 

«Dalību šajā projektā vērtējam kā ļoti vērtīgu pieredzi, sadarbība ar motivētiem un talantīgiem studentiem sniedz iespēju gūt svaigu skatījumu uz mums jau tik ierastajiem procesiem un rast jaunas idejas uzņēmuma darbības uzlabošanai,» norāda «Maxima» personāla motivācijas un attīstības speciāliste Santa Vasiļevska. Uzņēmums 2020. gada rudens sezonā studentiem risināšanai iesniedza divas problēmsituācijas un licencēja risinājumu, kas saistīts ar lietotājiem ērta datu apstrādes instrumenta izveidi. 

«Demola Latvia» ir daļa no ERAF līdzfinansēta projekta «Inovāciju granti studentiem» (Nr.1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un Nr.1.1.1.3/18/A/007 «LU inovāciju granti studentiem»). Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspējas, RTU kopš 2019. gada īsteno projektu «Inovāciju granti studentiem». Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspējas, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu. 
 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. janvāris, 2021 plkst. 11:10

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi