Iepazīstinās ar šogad uzsāktiem augsta līmeņa digitālo prasmju attīstības projektiem Latvijas augstskolās

24. aprīlis, 2023

27. aprīlī plkst. 14.00 tiešsaistē visi interesenti aicināti izzināt projektu «Augsta līmeņa digitālo prasmju attīstība Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas jomā», ko īsteno Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centrs sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un Latvijas Universitāti (LU), un citus šogad universitātēs uzsāktus projektus, kas, sekmējot augsta līmeņa digitālo prasmju attīstību, palīdzēs transformēties Latvijas sabiedrībai un tautsaimniecībai.

Diskusiju «Augsta līmeņa digitālo prasmju attīstības projekti Latvijā» organizē Izglītības un zinātnes ministrija, piedāvājot sabiedrībai izzināt digitālo prasmju attīstības projektus Latvijas augstskolās – kvantu tehnoloģijās, augstas veiktspējas skaitļošanā un valodu tehnoloģijās – un to, kur šādas prasmes var izmantot. Tiks arī apspriests, ko sabiedrībai un valstij sniedz tehnoloģiju attīstība.

Diskusijai varēs sekot līdzi Izglītības un zinātnes ministrijas Facebook kontā.

Diskusijā piedalīsies LU profesore, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa, RTU asociētā profesore, projekta «Augsta līmeņa digitālo prasmju attīstība Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas jomā» saturiskā vadītāja Alla Anohina-Naumeca, uzņēmuma «Asya.AI» vadītājs, RTU pētnieks Ēvalds Urtāns, LU profesors Andris Ambainis un vadošā pētniece Inguna Skadiņa, kā arī Latvijas valodu tehnoloģiju un lokalizācijas uzņēmuma «Tilde» valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs.

Diskusija ir viens no «Digitālās nedēļas 2023» pasākumiem. Ikgadējā informatīvi izglītojošā kampaņa «Digitālā nedēļa 2023» notiek no 24. līdz 28. aprīlim. To īsteno Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar Latvijas Digitālo prasmju partnerības partneriem. Tajā uzņēmumi un iedzīvotāji tiek aicināti attīstīt digitālās prasmes biznesam un nodarbinātībai, aktīvāk izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus, vienlaikus pievēršot uzmanību digitālajai identitātei, drošībai un kritiskajai domāšanai.

Īstenojot projektu «Augsta līmeņa digitālo prasmju attīstība Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas jomā» (projekta Nr. 2.3.1.1.i.0/1/22/I/CFLA/003), RTU, RSU un LU līdz 2026. gadam izstrādās 12 jaunus studiju moduļus augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju jomā. Tie tiks integrēti studiju procesā, kā arī tiks izmantoti, lai nodrošinātu mācības arī industrijā nodarbinātajiem un kā tālākizglītības un kvalifikācijas celšanas instrumenti. Izmantojot jaunos studiju moduļus, līdz 2026. gadam padziļinātas digitālās prasmes gūs ap 2000 studentu un speciālistu no uzņēmējdarbības, akadēmiskā un valsts sektora. Iegūt jaunas zināšanas un prasmes viņiem palīdzēs mācībspēki, kuri tiks īpaši sagatavoti, tajā skaitā, pārņemot labāko pasaules pieredzi.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

24. aprīlis, 2023 plkst. 15:40