Iepazīstinās ar inovatīviem risinājumiem kvalitatīvākai dzīvei pilsētā

20. aprīlis
.
.
Foto: pixabay.com

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētniecības platformu brokastīs zinātnieki un uzņēmumu pārstāvji iepazīstinās ar pētījumiem un viediem risinājumiem dzīves kvalitātes uzlabošanai pilsētās. 

Pētniecības platformu brokastis notiks 29. aprīlī plkst. 10.00 klātienē RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, un attālināti platformā MS Teams.

Lūgums reģistrēties dalībai pasākumā līdz 22. aprīlim.

Platformu brokastis organizē pētniecības platformas «Pilsētas un attīstība» koordinatori un RTU Zinātņu prorektora dienests. Tajās RTU Arhitektūras fakultātes (AF) lektore Antra Viļuma vērsīs uzmanību uz koka arhitektūras lomu pilsētvidē, bet AF Pilsētplānošanas centra pētniece Alisa Koroļova, kura jau vairākus gadus pēta mazdārziņu un zaļo struktūru lomu  pilsētvidē, atklās, kādus dabā balstītus risinājumus varam izmantot pilsētvidē aprites ekonomikas veicināšanai. Savukārt AF Pilsētplānošanas centra pētniece Sarmīte Barvika demonstrēs, kā ar lietišķās spēles «UrbEM» palīdzību var rosināt pārmaiņas ilgtspējīgā pilsētvidē. 

Platformu brokastīs piedalīsies arī industrijas pārstāvji. SIA «ALPS» ainavu arhitekte, telpiskās attīstības plānotāja Ilze Rukšāne stāstīs par to, kā pārmaiņu un trauksmes laikmetā varam veidot ārstniecisku vidi un telpu. Ar energoefektivitātes un mikroklimata petījumu rezultātiem izglītības iestādēs klausītājus iepazīstinās SIA «Energi» energoauditors Kārlis Grīnbergs. Būs arī iespēja uzzināt, kādus praktiskus risinājumus Rīgā izmanto ilgtspējīgai lietus ūdens apsaimniekošanai. Ar tiem iepazīstinās SIA «Bonava Latvija» ainavu arhitekte Evisa Dzerkale un inženieru departamenta vadītājs, sertificēts UK inženieris Krišs Maļinovskis.

Par ilgtspējīgiem lietus ūdeņu apsaimniekošanas risinājumiem, to sniegtajām iespējām pilsētvidei un pētniecībai stāstīs arī RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijas pētnieks Jurijs Kondratenko. 

Lai sekmētu dažādu zinātnieku sadarbību starpdisciplināros pētījumos tautsaimniecībai un sabiedrībai nozīmīgās jomās sešos zinātniskajos virzienos – drošība un aizsardzība, materiāli, procesi un tehnoloģijas, transports, enerģija un apkārtējā vide, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, materiāli, procesi un tehnoloģijas –, RTU darbojas pētniecības platformas. 

Zinātnieki regulāri tiekas platformu brokastīs, kur neformālā gaisotnē apmainās ar informāciju, veido kontaktus, regulāri uz pasākumu tiek aicināti arī dažādu nozaru uzņēmumu un organizāciju pārstāvji, paplašinot zinātnes un uzņēmēju sadarbību. 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. aprīlis plkst. 12:35

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi