Iemūrē pamatakmeni angāram, kurā RTU zinātnieki un studenti attīstīs aeronautikas tehnoloģijas

6. jūlijs, 2021
.
.
.
Foto: Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņā Ķīpsalā 8. jūlijā tika iemūrēts pamatakmens Aeronautikas institūta zinātniski pētnieciskajam un mācību angāram, kurā zinātnieki un studenti attīstīs aeronautikas tehnoloģijas.

RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) Aeronautikas institūta jaunais angārs būs mājas vairākām laboratorijām un tā dēvētajai «tīrajai telpai». Tajā tiks nodrošināti specifiski gaisa un temperatūras parametri. «Tīrajā telpā» tiks uzstādītas iekārtas nanopārklājumu uzklāšanai, kā arī iekārta, ar kuras palīdzību būs iespējams daļēji imitēt kosmosa vidi un tādā veidā pārbaudīt satelītu un citu kosmosa izstrādājumu darbību izplatījumā. 

Angārā atradīsies arī cits Aeronautikas pētījumu un tehnoloģiju centra aprīkojums, piemēram, turboreaktīvā dzinēja izmēģinājuma stends. Tur izvietosies arī bezpilotu lidaparātu projektēšanas un izgatavošanas laboratorija, kā arī virsskaņas aerodinamiskā caurule. Jaunajā ēkā atradīsies vieta arī nesen izveidotajam  Aeronautikas institūta studentu zinātniski pētnieciskajam centram. 

Īstenojot apjomīgo RTU infrastruktūras projektu un koncentrējot Ķīpsalā lielāko daļu RTU fakultāšu, 2019. gadā studentu pilsētiņā pēc rekonstrukcijas tika atklāta RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes jaunā mājvieta. Līdz tam fakultāte atradās Mežaparkā. Jaunā angāra būvniecība ļaus Ķīpsalā izvietot visu RTU Aeronautikas institūta pētniecības infrastruktūru un lielgabarīta tehniku.

Angāru būvē SIA «PRO DEV».

RTU Aeronautikas institūts pēta un attīsta dažādas tehnoloģijas, kas saistītas ar aeronautiku un kosmosu, lidaparātu, kosmosa aparātu, lidostu darbību, nanotehnoloģijām, tehnisko diagnostiku, lidojumu drošību, gaisa kuģu navigācijas sistēmām, autonomās vadības sistēmām, kompozītmateriālu stiprību un bojājumiem, loģistiku un transporta sistēmām, dažādu objektu aerodinamiku u.t.t. Tā ir arī vienīgā augstākās izglītības iestāde Latvijā, kur var apgūt tādas profesijas kā gaisa kuģu tehniskās ekspluatācijas mehānikas inženieris, gaisa kuģu tehniskās ekspluatācijas avionikas inženieris vai transporta sistēmu inženieris.

Kosmosa tehnoloģiju pētniecību, inovāciju izstrādi un nozares izglītības attīstību Latvijā sekmē teju kā RTU parakstītais līgums ar Eiropas Kosmosa aģentūru par ESA_lab izveidi. 

Aeronautikas institūta angāra laika kapsulas iemūrēšana

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

6. jūlijs, 2021 plkst. 16:49

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi