Iedzīvina maģistra darbu – Jaunauces pilī izveido papildinātās realitātes ekspozīciju

2. marts, 2021
.
.
.
Jaunauces pils papildinātās realitātes ekspozīcijas iedvesmas avots bijusi mākslas vēsturnieka Daiņa Bruģa grāmata «Liecinieki», bet tās pamatā – RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studentes maģistra darbs. Foto: ekrānuzņēmums

Jaunauces pilī izveidota papildinātās realitātes ekspozīcija, ļaujot ieraudzīt vērtīgus vecmeistaru mākslas darbus. Projekta pamatā ir Elīnas Leibas-Lipsnes maģistra darbs Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), ziņo ReTv.

Pietuvinot viedierīci pie pils sienām izvietotiem attēliem tie pārvēršas par unikāliem mākslas darbiem, piemēram, Rafaēla vai Leonardo da Vinči darbiem, tēlnieka Bertela Torvaldsena darinātiem marmora krūšutēliem, tā ļaujot ikvienam ielūkoties vērtībās, kas tur savulaik bijušas. 

Ekspozīcijas iedvesmas avots bijusi mākslas vēsturnieka Daiņa Bruģa grāmata «Liecinieki», bet tās pamatā – RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studentes maģistra darbs. Arī viņa veikusi ievērojami izpēti. «Mēs bijām aizbraukuši uz Kauņu, lai satiktu Osvaldu Daugeli, mūsu sarunās nonācām, kur ir katalogs, kur visi šie mākslas darbi aprakstīti, no vācu valodas tulkoju, kādi darbi vispār piederēja, tas bija tas interesantākais,» viņa stāsta ReTv. 

Pilī var kļūt arī par daļu no papildinātās realitātes – nokļūt 1833. gadā, kad notika balle un dejoja piecsoļu valsi vai mašiši. Projekta digitālās ieceres palīdzējis īstenot uzņēmums «Overly», bet finansējums gūts Leader programmā, ziņo ReTv.

Jāpiebilst, ka ar darbu «Interaktīvu dizaina rīku izmantošana Jaunauces muižā» Elīna Leiba-Lipsne veiksmīgi startēja arī konkursā «Dizaina arēna 2020».

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. marts, 2021 plkst. 15:36

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi