«Huawei» aicina RTU studentus piedalīties tehnoloģiju apguves programmā «Seeds for the Future»

10. maijs, 2021

Līdz 31. maijam informācijas un komunikācijas tehnoloģijas studenti aicināti pieteikties inovatīvai un starptautiskai tehnoloģiju apguves programmai «Seeds for the Future». To visā pasaulē jau kopš 2008. gada rīko tehnoloģiju uzņēmums «Huawei» ar mērķi globāli veicināt informācijas tehnoloģiju un komunikāciju nozares progresu, paplašināt nozares studentu iespējas iegūt kvalitatīvu un aktuālu informāciju par jaunām tehnoloģijām, kā arī veicināt jaunu speciālistu skaita pieaugumu visā pasaulē. Baltijā programma darbojas jau otro gadu, piedāvājot bezmaksas dalību desmit labākajiem Latvijas studentiem.

Iegūt vairāk informācijas par programmas norisi un pieteikties dalībai iespējams līdz 31. maijam mājaslapā.

Programma notiks attālināti no 22. līdz 29. septembrim, piedāvājot nodarbības par jaunākajām tehnoloģijām, tostarp, 5G, mākoņdatošanu, mākslīgo intelektu, lietu internetu, kā arī praktiskus kursus personības izaugsmei, līderības prasmju trenēšanai un uzņēmējdarbības uzsākšanai. Studentiem tiks piedāvātas arī ārvalstu vieslektoru lekcijas par kiberdrošību un digitālo transformāciju, būs iespēja piedalīties virtuālā ekskursijā pa «Huawei» ražotni. Pēc gala pārbaudes darbu nokārtošanas studenti saņems kursa «Seeds for the Future» sertifikātu un balvas. Pērn ar līdera cienīgiem rezultātiem kursa testu nokārtāja RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes otrā kursa students Mārcis Magone.

Dalībai programmā «Seeds for the Future» aicināti pieteikties IKT un ar to saistīto nozaru bakalaura, maģistra un doktorantūras studenti ar labām angļu valodas zināšanām, interesi par telekomunikācijām un jaunākajām tehnoloģijām, vēlmi profesionālo karjeru saistīt ar šo jomu. Lai piedalītos atlases konkursā, studentiem jāiesniedz motivācijas vēstule ar dalības pamatojumu, kā arī informāciju par savu tehnoloģisko zināšanu līmeni.

Tiešsaistes apmācības vienlaikus notiks visās trīs Baltijas valstīs. Programmā varēs piedalīties 30 studenti – pa desmit no katras Baltijas valsts. Studenti, kuri nebūs izturējuši konkursa atlasi, varēs kā brīvklausītāji piedalīties daļā no programmā piedāvātajiem kursiem – gan tiešraides sesijās, gan arī skatīties ierakstītos kursus tiešsaistes apmācību platformā. Jauniegūtās zināšanas būs noderīgas gan studiju procesā, gan arī turpmākās karjeras veidošanā, sola «Huawei».

Ik gadu Latvijā IKT studijas beidz ap 700 studentu, taču valstij nepieciešami 3000. Latvijā šajā jomā strādā vien 1,9% no visiem nodarbinātajiem; Zviedrijā un Somijā to skaits ir divas reizes lielāks – 4% no kopējā nodarbināto skaita. Prognozes liecina, ka 2022. gadā Latvijā jau trūks aptuveni 3000 IKT jomas speciālistu, bet visā Eiropā – ap 500 tūkstošiem, norāda «Huawei».. Talantam ir izšķiroša nozīme jebkuras nozares izaugsmē un attīstībā, tāpēc atbalsts jauno talantu izglītošanā ir viens no  uzņēmuma mērķiem. Programmā «Seeds for the Future» uzņēmums sadarbojas ar daudzām pasaules universitātēm. Plānots, ka šogad kopumā apmācību programmā piedalīsies aptuveni 2000 studentu no 60 pasaules valstīm.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

10. maijs, 2021 plkst. 16:33