«Huawei» aicina RTU studentus paplašināt zināšanas par jaunākajām tehnoloģijām

16. septembris, 2020
.
.
.
Foto: shutterstock.com

Globālais tehnoloģiju uzņēmums «Huawei» aicina Latvijas studentus piedalīties inovatīvā starptautiskā tehnoloģiju apguves programmā «Seeds for the Future» («Sēklas nākotnei»), kas norisināsies tiešsaistē no 2. līdz 6.novembrim. Programmas mērķis ir veicināt globālās informācijas tehnoloģiju un komunikāciju (IKT) nozares progresu, paplašināt studentu zināšanas par jaunākajiem pasaules tehnoloģiskajiem sasniegumiem, kā arī akcentēt digitālās kopienas un IKT profesionāļu nozīmi nākotnē.

Tiešsaistes apmācības programma ietvers nodarbības par jaunākajām tehnoloģijām, tostarp, 5G, mākoņdatošanu, mākslīgo intelektu, lietu internetu, kā arī praktiskus kursus personības izaugsmei, līderības prasmju trenēšanai un uzņēmējdarbības uzsākšanai. 

Studentiem tiks piedāvātas arī ārvalstu vieslektoru lekcijas par kiberdrošību un digitālo transformāciju, būs iespēja piedalīties virtuālā ekskursijā pa «Huawei» ražotni. Pēc gala pārbaudes darbu nokārtošanas studenti saņems kursa «Seeds for the Future» sertifikātu un balvas.

Piecu dienu programmā studentiem tiks piedāvāts:

  • ieskatīties «Huawei» vēsturē un tehnoloģiju attīstībā;
  • piedalīties virtuālās «Huawei» izstāžu zāles ekskursijās;
  • piedalīties mācībās par jaunākajām tehnoloģijām - 5G, mākoņtehnoloģijām,datorzinībām un mākslīgo intelektu;
  • kopā ar «Huawei» ekspertiem apgūt dažādus tehnoloģiskos jautājumus sākot no kiberdrošības līdz pat digitālai transformācijai;
  • uzzināt veiksmīgu cilvēku paradumus, kā iemācīties strādāt multikulturālā vidē, kā arī izprast stratēģiskās vadības modeli;
  • virtuālās ekskursijās iepazīt Ķīnas kultūru;
  • saņemt dažādas praktiskas zināšanas;
  • tiešsaistes sesijās iegūt izpratni, kā radīt savu jaunuzņēmumu, kā pasniegt savu ideju un nāktonē būt veiksmīgam.

Dalībai programmā «Seeds for the Future» aicināti pieteikties ITK un ar to saistīto nozaru bakalaura, maģistra un doktorantūras studenti ar labām angļu valodas zināšanām, interesi par telekomunikācijām un jaunākajām tehnoloģijām, vēlmi profesionālo karjeru saistīt ar šo jomu. Lai piedalītos atlases konkursā, studentiem jāiesniedz motivācijas vēstule ar dalības pamatojumu, kā arī informāciju par savu tehnoloģisko zināšanu līmeni. Iegūt vairāk informācijas par programmas norisi un pieteikties dalībai iespējams līdz 19. oktobrim šeit.

Tiešsaistes apmācības vienlaikus notiks visās trīs Baltijas valstīs. Programmā varēs piedalīties 30 studenti – pa desmit no katras Baltijas valsts. Studenti, kuri nebūs izturējuši konkursa atlasi, varēs kā brīvklausītāji piedalīties daļā no programmā piedāvātajiem kursiem – gan tiešraides sesijās, gan arī studēt ierakstītos kursus  tiešsaistes apmācību platformā. Jauniegūtās zināšanas būs noderīgas gan studiju procesā, gan arī turpmākās karjeras veidošanā.

Ik gadu Latvijā IKT studijas beidz ap 700 studentu, taču valstij nepieciešami 3000. Latvijā šajā jomā strādā vien 1,9% no visiem nodarbinātajiem; Zviedrijā un Somijā to skaits ir divas reizes lielāks – 4% no kopējā nodarbināto skaita. Prognozes liecina, ka 2022. gadā Latvijā jau trūks aptuveni 3000 IKT jomas speciālistu, bet visā Eiropā – ap 500 tūkstošiem, norāda «Huawei». Talantam ir izšķiroša nozīme jebkuras nozares izaugsmē un attīstībā, tāpēc atbalsts jauno talantu izglītošanā ir viens no  uzņēmuma mērķiem. Programmā «Seeds for the Future» uzņēmums sadarbojas ar daudzām pasaules universitātēm. Plānots, ka šogad kopumā apmācību programmā piedalīsies aptuveni 2000 studentu no 60 pasaules valstīm. Plašāku informāciju par programmas piedāvājumu un jaunumiem var uzzināt mājaslapā. Studentu programmu «Seeds for the Future» tehnoloģiju uzņēmums «Huawei» izveidoja 2008.gadā. Tās galvenais mērķis ir atbalstīt IKT nozares talantus un veidot saikni starp valstīm un kultūrām, veicināt izpratni un interesi par IKT nozari, dalīties ar zināšanām un pieredzi globālajā uzņēmējdarbības vidē.

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. septembris, 2020 plkst. 14:32

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi