RTU ģeomātikas studente iegūst Eiropas Mērnieku padomes studentu zinātnisko darbu konkursa balvu

24. septembris, 2019
Dagmāra Krūmiņa otrā no labās puses

Būvniecības inženierzinātņu fakultātes maģistrantūras studiju programmas «Inovatīvie risinājumi ģeomātikā» 2. kursa studente Dagmāra Krūmiņa ieguvusi Eiropas Mērnieku padomes studentu zinātnisko darbu konkursa balvu – viņas darbs «Kultūrvēsturisko pieminekļu 3D rekonstrukcija no vēsturiskiem materiāliem» atzīts par labāko ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (ĢIS) un kartēšanas darbu kategorijā.

Dagmāra savā darbā izmanto metodes zudušu kultūrvēsturisko pieminekļu 3D rekonstrukcijai no to vēsturiskiem materiāliem, kas ir pieejami un glabājas valsts, privātajos arhīvos vai interneta vidē. Darba inovācija ir stipri bojātu vai jau zudušu kultūrvēsturisko pieminekļu ģeometriska izveide virtuālā telpā. Maģistra darbā apskatītas dažādos laika periodos izmantotās dokumentēšanas metodes – gan fotoattēli, gan citi materiāli. Analizēti arī dažādos arhīvos pieejamie vēsturiskie materiāli par Latvijas kultūrvēsturiskiem objektiem, izveidotas, praksē aprobētas un aprakstītas kultūrvēsturisko pieminekļu 3D rekonstruēšanas metodes no iepriekš minētajiem vēsturiskajiem materiāliem. Darba izstrādes gaitā iegūti dati četru kultūrvēsturisko objektu 3D rekonstrukcijai, kas izmantoti dažādu rekonstrukcijas metožu testēšanai. Analizēts, kādas metodes veiksmīgāk pielietojamas dažādās situācijās. Aprakstītas arī iegūto 3D modeļu uzglabāšanas un vizualizēšanas, publicēšanas iespējas un risinājumi.

Latvija šogad izcēlusies ar viskuplāko dalībnieku skaitu – seši Latvijas pārstāvji startēja četrās konkursa nominācijās. Uzvarētāju apbalvošana notika ikgadējā foruma «InterGeo» laikā, kas no 16. līdz 18. septembrim norisinājās Štutgartē, Vācijā. Šis forums ir viens no lielākajiem pasākumiem un viena no nozīmīgākajām komunikācijas platformām ģeodēzijas, ģeoinformācijas un zemes pārvaldības jomā. Forums ik gadu norisinās citā Vācijas pilsētā.

Šis ir jau trešais RTU ģeomātikas studentu sasniegums Eiropas Mērnieku padomes studentu zinātnisko darbu konkursā – 2016. gada oktobrī 1. vietu izcīnīja maģistrantūras studente Linda Toča. Viņai apbalvojums piešķirts tālizpētes un GNSS GALILEO sistēmas lietojumu nominācijā. 2018. gadā Ģeodēzijas un topogrāfijas nominācijas uzvarētājs bija RTU bakalaurantūras students Rūdolfs Mellēns.

Papildu informācija «InterGeo» un studentu zinātnisko darbu konkursu

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

24. septembris, 2019 plkst. 9:51