Galerijā «Apsīda» skatāma RTU docentes Dinas Baumanes personālizstāde

4. novembris, 2016
Mežs

Galerijā «Apsīda» skatāma tekstilmākslinieces, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes Tēlotājas mākslas katedras docentes Dinas Baumanes izstāde «Melnbaltie stāsti».

Pagājušajā gadā D. Baumane apguva papīra liešanas tehniku Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas darbnīcā «Cronquist» kolēģes Ilzes Dilānes vadībā. Mīkstā un plastiskā papīra masa raisīja virkni ideju, un radās doma kombinēt tekstilšķiedru ar mitro papīra masu. Lielākā daļa izstādes «Melnbaltie stāsti» darbu veidoti šajā tehnikā. To vienojošais elements ir arī ahromatiskā jeb melnbaltā krāsu gamma un mežģīņveida struktūra.

Atmodas laikā savos darbos tekstilmāksliniece pievērsās sociāli aktuālām tēmām. Ar šo izstādi atkal ir pie tām atgriezusies. «Melnbaltie stāsti» ir par mūsu esības trauslumu un delikātumu.

«Neskatoties uz šķietamo brīvību un tehnikas progresu, mūsu eksistence kļūst arvien apdraudētāka. Bēgļi, globalizācija un klimata pārmaiņas ir tikai daži no manu darbu motīviem, ko vēlos līdzdalīt šajā izstādē, kurā kopumā ir aplūkojami deviņi darbi, kas tapuši šogad, un divi, kas tapuši 2015. gadā,» saka māksliniece.

D. Baumane absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, strādā par pedagoģi RTU, Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolā un B. Mageles Starptautiskajā stila skolā. Tekstilmāksliniece regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārpus tās. «Melnbaltie stāsti» ir D. Baumanes piektā personālizstāde.

Izstāde «Melnbaltie stāsti» galerijā «Apsīda», Skārņu ielā 10/20, būs skatāma līdz 30. novembrim.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

4. novembris, 2016 plkst. 11:01