Francijas arhitekta vieslekcija

10. novembris, 2008
.
.
.

 

Lekcija notiek divu izstāžu ietvaros: eksports@home Arhitektūras muzejā un Arhitektūras skati—mūsdienu Francijas skatuves arhitektūra, galerijā Betanovuss.

Peripheriques Architectes  - franču arhitektu birojs, kurš dibināts 1996. gadā un iekarojis stabilu vietu Francijā. Peripheriques ne tikai projektē, bet arī piedalās dažādās citās ar arhitektūru saistītās aktivitātēs. Viņi ir nodibinājuši IN EX projects – struktūru, kas nodarbojas ar periodiskas grāmatas veidošanu un izdošanu. Ar šīs grāmatas starpniecību birojs popularizē savus projektus un  skatījumu uz pasaules arhitektūras aktualitātēm.
Pirms diviem gadiem Peripheriques kopā ar domubiedriem nodibināja arhitektu apvienību French Touch, kas darbu sāka, izdodot pirmo Arhitektūras optimistisko gadagrāmatu 2007, kurā apkopota informācija par franču arhitektu biroju īstenotajiem projektiem. French Touch šogad iekārtojuši Francijas paviljonu Arhitektūras biennālē Venēcijā.

Peripheriques mīl eksperimentēt. Viņu estētika un metodoloģija atšķiras no citu Francijas arhitektu izmantotās pieejas. Projektiem raksturīga spēle ar plastiskiem elementiem apjomos, kas bieži tiek pastiprināta ar drosmīgām, košām krāsām. Peripheriques atpazīst pēc viņu 2006. gadā projektētās universitātes ēkas Atrium Jussieu Parīzē , privātmājas GO Francijā (2006), Tsumari skatu torņa Japānā (2003), scenogrāfijas Pink Ghost Parīzes ielās, kā arī mūzikas halles Nansī, Francijā (2006), kuras projektu šobrīd var apskatīt Rīgā, izstādē Arhitektūras skati—mūsdienu Francijas skatuves arhitektūra.

Iepazīt Peripheriques Architectes rokrakstu un pozitīvismu projektos un ārpus biroja aktivitātēs ikviens varēs trešdien, 12. novembrī, biroja vadītāja David Trottin lekcijā.

Lekciju finansē un atbalsta: RTU, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Francijas kultūras centrs.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

10. novembris, 2008 plkst. 12:10

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi