Fotogalerija: Izstādes RTU Zinātniskās bibliotēkas Retumu lasītavā

27. novembris, 2018
Izstādē aplūkojami arī dažādi sadzīves priekšmeti no strapkaru perioda Latvijā. Foto: RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Godinot Latvijas neatkarības simtgadi, Rīgas Tehniskās universitātes bibliotēkas Retumu lasītavā 2018. gada novembrī izveidotas divas izstādes –«Dzīve Latvijā starp diviem pasaules kariem» un «Ķīmijas zinātne cauri gadsimtiem».

Izstādē «Dzīve Latvijā starp diviem pasaules kariem» apskatāmas bibliotēkas krājumā esošās grāmatas, kas tieši vai netieši stāsta par dzīvi Latvijā šajā laikā un ir izdotas pagājušā gadsimta divdesmitajos un trīsdesmitajos gados. Ekspozīcija papildināta ar dažādiem sadzīves priekšmetiem – Kuzņecova un Jesena fabrikā ražotiem traukiem, izšuvumiem un rakstainiem galdautiem, 1935. un 1939. gada ražojuma radioaparātiem, Ķuzes fabrikas saldumu kārbām, Vācijā ražotu Welta Prontor II salokāmu fotoaparātu un daudz ko citu. Daudzus eksponātus izstādei atvēlējuši RTU kolēģi, viņu radi un draugi, kā arī dažādas RTU struktūrvienības.

Izstāde «Ķīmijas zinātne cauri gadsimtiem» veltīta ķīmijas zinātnei un nozīmīgām jubilejām – Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte (Ķīmijas fakultāte) atzīmē 155 gadu jubileju, kā arī aprit 100 gadi kopš dzimis ķīmiķis, ilggadējs RPI (Rīgas Politehniskā institūta) rektors Aleksandrs Veiss. Ļoti nozīmīgu Zinātniskās bibliotēkas krājuma daļu veido 18. gs., 19. gs. izdevumi ķīmijas zinātnē. Liela daļa šo izdevumu apskatāma jaunajā ekspozīcijā gan Retumu lasītavā, gan bibliotēkas Ķīmijas filiālē fakultātes ēkas ceturtajā stāvā. Izstādē tuvāk var iepazīties ar Rīgas Politehnikuma pirmā rektora Ernsta Nauka dzīvesstāstu, kā arī uzzināt par Maksimiliāna Glāzenapa, Vilhelma Ostvalda, Paula Valdena devumu ķīmijas zinātnes attīstībā un mācību procesa nodrošināšanā Rīgas Politehnikumā un vēlāk RPI. Ekspozīciju papildina dažas vēsturisko fotogrāfiju kopijas, diplomi un citi materiāli no RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra.

Izstādes Retumu lasītavā apskatāmas pirmdienās un trešdienās plkst. 12.00-16.00 un otrdienās, ceturtdienās un piektdienās plkst. 10.00-14.00. Par iespējām izstādi apmeklēt citos laikos lūgums zvanīt pa tālr. 29224464. Izstādes apskatāmas līdz janvārim.

Izstādes RTU Zinātniskās bibliotēkas Retumu lasītavā

RTU Sabiedrisko attiecību departaments