Fizikas skolotāji iepazīstas ar aktualitātēm RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē

2. novembris, 2022
.
.
.
ETF akustisko sistēmu laboratorijā skolotājiem bija iespēja ieraudzīt skaņas vilni un iepazīt sajūtas telpā, kurā nav atbalss. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Kādi pētījumi top Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) laboratorijās – to, 28. oktobrī viesojoties ETF, varēja uzzināt Latvijas Fizikas skolotāju asociācijas (LFSA) pārstāvji, kuri bija ieradušies mācību vizītē fakultātē, lai, tiekoties ar ETF mācībspēkiem un zinātniekiem, gūtu jaunu informāciju, ko vēlāk varētu izmantot mācību procesā. 

Īpaši nozīmīga universitātes un fizikas skolotāju sadarbība ir patlaban, kad valdība ir pieņēmusi lēmumu par obligāto centralizēto eksāmenu fizikā, ķīmijā vai dabaszinātnēs. Augstskolām ir svarīgi, lai skolēni var sagatavoties eksāmenam, savukārt skolotājiem – papildināt savas zināšanas fizikā, lai tās varētu izmantot, mācot skolēnus. LFSA skolotāju vizīti ETF atbalstīja Latvijas elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (LETERA), kura publiskajā telpā ir aktualizējusi obligātā centralizētā eksāmena fizikā, ķīmijā vai dabaszinātnēs nepieciešamību.

Fizikas skolotāji saņēma informāciju par ETF studiju programmām, kā notiek studijas fakultātē, ko fakultāte piedāvā skolēniem un ko skolā būtu svarīgi apgūt, lai sekmīgi varētu studēt ETF. 
Skolotājiem bija iespēja ielūkoties arī dažās ETF laboratorijās. Piemēram, Šķiedru optikas pārraides sistēmu laboratorijā skolotāji iepazinās ar jaunāko Telekomunikāciju institūta zinātnieku radīto informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) – inovāciju, kas ļaus informāciju pārraidīt ātrāk, drošāk un tālāk. Savukārt akustisko sistēmu laboratorijā skolotājiem bija iespēja ieraudzīt skaņas vilni un sajust, ko nozīmē atrasties bezatbalss telpā. 

Taču skolotāju viesošanās ETF neaprobežojās tikai ar vērošanu vien – fakultātes mācībspēki bija sarūpējuši uzdevumus, un arī pedagogi varēja iemēģināt savu roku laboratorijas darbos.

Tikšanās ar fizikas skolotājiem

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. novembris, 2022 plkst. 12:55

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi