EUT+ universitāšu rektori vienojas vides jautājumus izvirzīt par vienu no prioritātēm

25. maijs, 2022

Astoņu Eiropas universitāšu konsorcijam turpinot veidot Eiropas Tehnoloģiju universitāti (EUt+), 20. maijā konsorcija universitāšu rektori, starp kuriem bija arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis, kā arī Dublinas Tehnoloģiju universitātes prorektore ilgtspējas jautājumos Dženifera Bojere (Jennifer Boyer) tikās ar Īrijas vides, klimata un komunikāciju ministru Eamonu Raijenu (Eamon Ryan).

Tikšanās laikā EUT+ universitāšu vadība un ministrs pārrunāja dažādus ilgtspējīgas attīstības jautājumus, universitāšu lomu klimata problēmu mazināšanā, kā arī iezīmēja nepieciešamību, rūpējoties par cilvēkiem un apkārtējo vidi, arī konsorcija aktivitātēs kā vienu no galvenajām prioritātēm izvirzīt vides jautājumus. Tāpat tika uzsvērts, ka, veidojot jaunas laboratorijas un izstrādājot inovatīvas tehnoloģijas un produktus, ir svarīgi ņemt vērā un rūpīgi izvērtēt ne tikai vides, bet arī ētiskos aspektus.

EUT+ konsorcijā apvienoto universitāšu pārstāvji no RTU, Darmštates Lietišķo zinātņu universitātes, Dublinas Tehnoloģiskās universitātes, Kartahenas Politehniskās universitātes, Kipras Tehnoloģiju universitātes, Klužas-Nopokas Tehniskās universitātes, Sofijas Tehniskās universitātes un Truā Tehnoloģiju universitātes no 16. līdz 20. maijam pulcējās Dublinā, lai atskatītos un izvērtētu pirmajos astoņpadsmit mēnešos paveikto EUt+ izveidē un ieskicētu nākotnes attīstības virzienus.

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments