Erudīcijas konkursā «RTU Spice» uzvar RTU Inženierzinātņu vidusskolas komanda

8. oktobris, 2018
.
.
.
Erudīcijas konkurss notiek, lai veicinātu RTU studentu un IZV skolēnu  izziņas prasmes un atklātu talantīgus un gudrus jauniešus. Foto: Agrita Grosbarte

Tradicionālajā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) erudīcijas konkursā «RTU Spice ’18», kurā piedalījās RTU visu deviņu fakultāšu studentu un RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēnu komandas, uzvarēja IZV skolēni, iegūstot erudītākās komandas titulu un Lielo balvu – ceļojumu uz Vāciju Ziemassvētku noskaņās. 

Otro vietu konkursā ieguva RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes komanda, bet trešo vietu — Arhitektūras fakultātes komanda. 

Erudīcijas konkurss notiek, lai veicinātu RTU studentu un IZV skolēnu  izziņas prasmes un atklātu talantīgus un gudrus jauniešus. 

Katra konkursa daļa notika citā vietā. Pasākums sākās RTU studentu pilsētiņā, Ķīpsalā, RTU Arhitektūras fakultātē, kur iesildoties komandām bija jāatbild uz RTU rektora un dekānu jautājumiem. Pēc tam konkursa dalībnieki, risinot uzdevumus un atbildot uz jautājumiem, «ceļoja» uz RTU Zinātnisko bibliotēku, RTU Dizaina fabriku, RTU muzeju, Mākslas muzeju «Rīgas Birža».

Konkursa noslēguma daļa norisinājās RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1. Tur komandu apķērību un zināšanas erudīcijas spēlē «Neironu sadarbība» pārbaudīja populārais erudīcijas spēļu vadītājs Ivo Krumholcs, savukārt kapteiņu sacensība bija interneta žurnāla «Satori» redaktores Annas Andersones un RTU Kultūras centra vadītājas Asjas Visockas ziņā. 

Komandām bija jāprezentē arī mājasdarbs — jādemonstrē pašu izgatavotais tērps ar devīzi «Es iedvesmojos no latviešu tautas tērpa», par pamatu ņemot T kreklu, kā arī tērpu skatei pašu radītais muzikālais pavadījums, kas bija jāveido no dziesmu krājuma nosaukumiem. 

Erudītu konkursu «RTU Spice» organizē RTU Kultūras centrs ar RTU fakultāšu un citu struktūrvienību atbalstu. 

Konkursa atbalstītāji: Latvijas Nacionālais kultūras centrs, RTU Attīstības fonds, RTU Absolventu asociācija, RTU Zinātniskā bibliotēka, RTU Studentus parlaments, Tūrisma aģentūra «Nimfa», Rīgas Motormuzejs, «Senā klēts», Latvijas Nacionālais teātris, Jaunais Rīgas teātris, Dailes teātris, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Leļļu teātris, «Rūjienas saldējums», Dirty Deal Teatro, RTU Dizaina fabrika, RTU Ķīpsalas peldbaseins, RTU sporta un atpūtas bāze «Ronīši», «Mansards», «Milzu!», SIA «Diogens», Rīgas Krievu teātris un grima māksliniece Dārta Ašmane.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

8. oktobris, 2018 plkst. 15:44

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi