Emīlijas Gudrinieces vārdbalvu ķīmijā piešķir RTU jaunajam zinātniekam Jānim Miķelim Zaķim

20. janvāris, 2021
Foto: LZA

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Organiskās ķīmijas tehnoloģijas institūta zinātniskajam asistentam Jānim Miķelim Zaķim Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) piešķir Emīlijas Gudrinieces balvu ķīmijā.

Balva piešķirta par darbu «Azidopurīnu Maizenhaimera kompleksu pielietojums jaunu sintēžu metožu izstrādē», vadītāji – LZA īstenais loceklis, RTU MLĶF dekāns Māris Turks un vadošā pētniece Irina Novosjolova.

LZA kopumā piešķīris sešas LZA vārdbalvas, tostarp trīs vārdbalvas jaunajiem zinātniekiem, kā arī piecas jauno zinātnieku balvas. Papildu informācija.

J. M. Zaķis darbojas arī zinātnieku grupā, kas saņēma Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta Atzinības rakstu par sasniegumiem zinātnē 2020. gadā. Ar atzinības rakstu novērtēti pētījumi jaunu purīnu atvasinājumu sintēzes metožu izstrādē un to pielietošanā materiālzinātnē.

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments