Elektroinženieri būs vajadzīgi vienmēr

27. marts, 2018
.
.
.
Foto: pixabay.com

Darba tirgū trūkst inženieru — nu jau vairākus gadus šī ir galvenā frāze, runājot par darba tirgus prognozēm un augstskolu absolventu nodarbinātību. Vienlaikus šī ir frāze, kura Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentiem un topošajiem absolventiem raida signālu — ja vien studiju laikā uzcītīgi mācīsies un pats būsi gana mērķtiecīgs, studijas RTU sniegs ne tikai zināmas darba, bet arī veiksmīgas karjeras garantijas. Par to liecina daudzu RTU absolventu darba gaitas, nokļūstot vai nu valstiski nozīmīgu uzņēmumu vadošajās pozīcijās, vai arī pašiem veidojot savu biznesu. Par to, kā studijas RTU palīdzēja veidot karjeru un ko darba devēji sagaida no pašreizējiem studentiem, Eiropas Hītu radio (EHR) stāsta RTU absolvents un «Latvenergo» valdes loceklis Māris Kuņickis. Šī intervija ietilpst septiņu raidījumu ciklā «Jaunumi topošajiem studentiem», ko RTU veido sadarbībā ar EHR. M. Kuņicka stāstītais ēterā skanēs piektdien, 30. martā.

«Studēju RTU, pēc otrā kursa sāku strādāt par elektromontieri «Sadales tīklos» Aizkrauklē, no kurienes pats nāku,» stāsta M. Kuņickis. Viņa karjera parāda, kā, sākot no pašiem pamatiem, iespējams izveidot veiksmīgu karjeru. Apvienojot studijas ar darbu, Māris turpinājis strādāt Rīgā kādā enerģētikas uzņēmumā, kur «izaugu no elektrotehniķa līdz direktoram. Bija pienācis laiks kaut ko mainīt, un tā nokļuvu «Latvenergo».»  

RTU iegūtās zināšanas ir pamatā, lai absolventi varētu veidot karjeru, darba tirgū būtu pieprasīti un konkurētspējīgi, saņemtu labu atalgojumu, jo, kā liecina, Ekonomikas ministrijas (EM) prognozes, darba tirgū trūkst inženieru

«Latvenergo» ir viens no uzticamākajiem Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sadarbības partneriem, kurš ilgus gadus ne tikai finansiāli atbalsta dažādus RTU izglītības projektus, bet arī ir darba vieta lielai daļai RTU absolventu, jo «Latvenergo» strādā ne tikai bijušie studenti, kuri absolvējuši RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāti, bet arī tie, kas beiguši, piemēram, RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti un Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāti. 

«Mēs esam tehnoloģisks uzņēmums, un vairāk nekā puse darbinieku mums ir ar inženiertehnisko izglītību. Mūsu galvenā biznesa niša — elektroenerģijas ražošana un meitasuzņēmumam «Sadales tīkli» — sadale. Šī ir biznesa niša, kurā mēs sevi redzam vēl turpmākos gadu desmitus, un mums ilgtspējīgai izaugsmes ir vajadzīgi jauni inženieri, kuri var pārņemt ražošanu un vadīšanu un turpināt uzņēmuma darbību,» saka M. Kuņickis. 

Viņš akcentē, ka tehnoloģijas ienāk visās dzīves jomās un vienmēr būs vajadzīga elektroenerģija iekārtu darbināšanai, kā arī inženieri to konstruēšanai un apkalpošanai, tāpēc arī darba tirgū būs pieprasījums pēc inženieriem. 

To, ka RTU studiju programmas atzinīgi novērtē darba devēji un RTU jau sesto gadu ir darba devēju ieteiktākā augstskola, pierāda arī Latvijas Darba devēju konfederācijas un portāla prakse.lv rīkotā aptauja. Tāpēc jauniešiem, kuri vēl domā, kādu profesiju izvēlēties, ir vērts pacensties un uzcītīgi apgūt eksaktos priekšmetus, jo šis ieguldījums zināšanās nākotnē noteikti atmaksāsies

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. marts, 2018 plkst. 15:58

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi