Ekspozīciju telpā «RTU un Origo nākotnes pietura» atklāj RTU dizaina studentu darbu izstādi

17. maijs, 2023
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Inovāciju un zinātnes sasniegumu ekspozīciju telpā «RTU un Origo nākotnes pietura» atklāta jauna izstāde, iepazīstinot ar ilgtspējīga dizaina paraugiem, ko izveidojuši Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) studenti. Izstāde būs skatāma līdz augusta beigām ekspozīciju telpā, kas atrodas tirdzniecības centra «Origo» jaunās ēkas 2. stāvā, Stacijas laukumā 4.

«RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūtā satiekas tehnoloģijas, dizains un pētniecība. Nelielu daļu no institūta studentu darbiem interesenti tagad var aplūkot «RTU un Origo nākotnes pieturā». Tur var noskatīties arī īsfilmu par studentu dažādu gadu dizaina darbiem, kas atspoguļo produktu un ideju daudzveidību no apģērba un dizaina elementiem līdz zinātnes centra «Futurimo Rīga» eksponātiem,» saka DTI lektore, izstādes veidotāja Ilze Gudro.

Izstāde ataino dažādos virzienus, kuros attīstās nākotnes dizains un dizaineri, piemēram, apskatāma daļa no DTI studentes Sindija Mednes godalgotās pārstrādātu riepu granulu āra mēbeļu kolekcijas, kas piedāvā dizainiski augstvērtīgu risinājumu nolietoto auto riepu problēmai. Izstādīti vairāki eksterjera dizaina produkti, kurus var lietot arī iekštelpās, piemēram, modulāra konstrukcija mājsaimniecības instrumentu un piederumu uzglabāšanai (autore Kristiāna Spriesle) un dārza augu atbalsta konstrukcijas (autore Maija Aļeiņikova). Šie ir studentu bakalaura darbi studiju programmā «Materiālu tehnoloģija un dizains».

Izstāde ļauj ieskatīties arī Evijas Lipšānes apģērbu kolekcijā «Unknown», kas stāsta par prasmi izdzīvot un abstrahēties no ārējās pasaules, uzturoties zemūdens valstībā, un iepazīt studentu Reinholda Švarca, Agneses Sauskas, Unigundas Meijeres un Eduarda Helmuta Šmita darbu, radot interaktīvus eksponātus RTU zinātkāres centram «Futurimo Rīga». Te atklāts arī radošais process, dizaineriem projektējot un izgatavojot ļoti praktiskus ikdienas objektus – ergonomiskas sēdmēbeles. Pirms galaprodukta izgatavošanas tiek izstrādāts makets izmērā 1:5, daļa šo maketu skatāma ekspozīcijā.

«Viena no tirdzniecības centra «Origo» pamatvērtībām ir ilgtspējīgs un funkcionāls dizains gan arhitektūras un vides pieejamības, gan efektīvas apsaimniekošanas un energoresursu taupīšanas izpratnē. Ar izstādes starpniecību pievēršam uzmanību RTU studentu jaunākajam veikumam, kas ir apliecinājums viņu radošumam un spējai mūsdienīgas problēmas risināt ar gudra dizaina palīdzību. Tā demonstrē arī arvien ciešāko modernā dizaina un ilgtspējas sasaisti. Uzņēmējiem ir būtiski integrēt savā biznesā ilgtspējīgas dizaina prakses un vienlaikus mudināt jaunāko paaudzi interesēties par to, jo tā ir mūsu nākotne,» par jaunāko ekspozīciju saka «Linstow Baltic» un multifunkcionālā centra «Origo» komercdirektore Evija Majevska.

Ekspozīciju telpu RTU izveidoja sadarbībā ar multifunkcionālo centru «Origo», lai plašu sabiedrību iepazīstinātu ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, zinātnes atklājumiem, RTU studentu, inženieru un zinātnieku sasniegumiem.

Ekspozīcija «RTU un «Origo» nākotnes pietura»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

17. maijs, 2023 plkst. 10:54