«EIT RawMaterials Baltic HUB» aicina zinātniekus piedalīties konferencē par viedu būvniecību un arhitektūru

3. marts, 2020

23.-25. septembrī Kauņā, Lietuvā, notiks pirmā starptautiskā konference «Advanced Construction and Architecture 2020 – Raw Materials and Circular Economy in the Built Environment». Baltijas valstu tehnisko universitāšu izveidotais zināšanu un inovāciju kontaktpunkts «EIT RawMaterials Baltic HUB» aicina Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātniekus aktīvi tajā piedalīties.

Šī konference ir viena no «EIT RawMaterials Baltic HUB» aktivitātēm un to organizē Kauņas Tehniskās universitāte (KTU) sadarbībā ar partneriem – RTU un Tallinas Tehnoloģiju universitāti (TalTech). Tās mērķis ir vērst uzmanību un apspriest viedas, zaļas un efektīvas idejas un risinājumus, sniedzot ieguldījumu ANO ilgtspējas attīstības mērķu sasniegšanā.

Starptautiskajā konferencē plānots apspriest plašu tēmu loku: novatoriski celtniecības materiāli un kompozītmateriāli, alternatīvas izejvielas un saistvielas, būvniecības informācijas modelēšana (Building Information Modelling – BIM), pieejama un tīra enerģija būvniecībai, iekštelpu gaisa kvalitāte, viedā arhitektūra utt.

Papildu informācija par konferenci un iespējām pieteikt zinātniskos rakstus.

Reģistrēties konferencei.

KTU Būvniecības un arhitektūras fakultāte iepriekš organizēja divas atsevišķas konferences par viedu būvniecību un ekoloģisko arhitektūru, kas šogad apvienotas vienā.

«EIT RawMaterials» ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopiena. Apvienojot vairāk nekā 300 vadošo rūpniecības uzņēmumu, universitāšu un pētniecības organizāciju no 20 valstīm, tā uzskatāma par lielāko konsorciju izejvielu nozarē pasaulē. Piedāvājot atbalsta instrumentus, tā stiprina sadarbību, veicina zināšanu apmaiņu, jaunu uzņēmumu veidošanu un novatorisku risinājumu izstrādi visā izejmateriālu ķēdē, sākot no izpētes, ieguves un apstrādes līdz aizstāšanai, pārstrādei un aprites ekonomikai. Pagājušā gada rudenī RTU, KTU un TalTech vienojās par «EIT RawMaterials Baltic HUB» izveidošanu, lai palīdzētu Baltijas zinātniekiem un uzņēmumiem radīt konkurētspējīgas inovācijas izejmateriālu jomā. «EIT RawMaterials Baltic HUB» vienojās īstenot trīs programmas, kas secīgi notiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Tiks organizēta zinātnes un tehnoloģiju pārneses konference, vasaras skola, kurā studenti strādās pie industrijas izaicinājumiem, un akcelerācijas programma, kas sniegs atbalstu deep-tech jeb zinātnisko jaunuzņēmumu ideju attīstībai.

RTU ir pievienojies trim EIT zināšanu un inovāciju kopienām - «EIT Climate-KIC», «EIT Food» un «EIT RawMaterials». EIT programmas Latvijā īsteno RTU Dizaina fabrika.

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments