«EIT Awareness Day 2022» iepazīstinās ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta lomu Latvijas inovāciju ekosistēmas attīstībā

12. aprīlis, 2022
.
.
.
RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta direktors Martins Kerns «EIT Awareness Day 2019», iepazīstot RTU inovāciju ekosistēmu. Foto: RTU arhīvs

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) aicina 27. aprīlī apmeklēt Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) informācijas dienu «EIT Awareness Day 2022», lai tuvāk iepazītu astoņas EIT zināšanu un inovāciju kopienas un uzzinātu par to lomu inovāciju ekosistēmas attīstībā Latvijā. Pasākums notiks Jaunajā Teikā, Rīgā. 

EIT veicina sadarbību starp uzņēmumiem, izglītības un pētniecības iestādēm, lai radītu inovācijām un uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi un veidotu dinamiskas starptautiskas partnerības, sauktas par zināšanu un inovāciju kopienām. Informācijas dienā būs iespējams iegūt informāciju par EIT uzņēmējdarbības atbalsta, izglītības un mobilitātes aktivitātēm, pētniecības un inovāciju projektu uzsaukumiem, kā arī par potenciālu, ko uzņēmējdarbības izaugsmei un inovāciju attīstībai paver sadarbība ar zinātniekiem.

Apmeklētāji varēs uzzināt par zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» lomu klimata pārmaiņu seku mazināšanā, «EIT Raw Materials» darbu ilgtspējīgas izejvielu apguves jomā, «EIT Food» un «EIT Health» inovāciju veicināšanu pārtikas un veselības sistēmās. «EIT Manufacturing» sesija sniegs ieskatu rūpniecības konkurētspējas stiprināšanā Eiropā, «EIT Urban Mobility» iepazīstinās ar ilgtspējīgiem risinājumiem mobilitātei pilsētās, savukārt «EIT InnoEnergy» pievērsīsies pārmaiņām enerģētikas nozarē, bet «EIT Digital» – Eiropas digitālās pārkārtošanās jautājumiem.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja iesaistīties diskusijās par to, kā sadarbība ar EIT kopienu var veicināt inovāciju radīšanu Latvijā un kāda loma šajā procesā ir izglītības institūcijām, jaunuzņēmumiem un industrijai. 

Kompānijas, jaunuzņēmumi, zinātnieki un citi interesenti aicināti piedalīties arī kontaktbiržā, kurā dalībnieki varēs paplašināt sadarbības tīklu un apmainīties idejām ar EIT pārstāvjiem. Kontaktbiržu rīko «EIT Awareness Day 2022» līdzorganizators Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Latvijas Zinātnes padomi un Apvārsnis Eiropa Nacionālo kontaktpunktu. Kontaktbirža notiks B2MATCH platformā, tai būs atsevišķa reģistrācija.

Informācija dienas apmeklētājus uzrunās Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde, RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, RTU Biznesa skolas direktors un EIT direktoru padomes loceklis Jānis Grēviņš un IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietnieks zinātnes jomā Jānis Paiders.

«EIT Awareness Day 2022» ir Baltijas lielākās tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konferences «TechChill 2022» satelītpasākums. Tas norisināsies 27. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 17.00 pasākumu telpā «Fantadroms», Jaunajā Teikā, Gustava Zemgala gatvē 74a, Rīgā.

Ieeja pasākumā bez maksas, norises valoda – angļu. Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, dalība pasākumā ar iepriekšēju reģistrāciju. 

«EIT Awareness Day 2022» iepazīstinās ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta lomu Latvijas inovāciju ekosistēmas attīstībā

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. aprīlis, 2022 plkst. 11:43

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi