Eiropas Tehnoloģiju universitātes pirmajā valdes sēdē pārrunā darba uzdevumus

26. janvāris, 2021

Otrdien, 26. janvārī, tiešsaistē notika izstrādes procesā esošā inovatīvā un konfederatīvā Eiropas Tehnoloģiju universitātes (EUt+) modeļa pirmā valdes tikšanās. Valdē strādā projektā iesaistīto partneruniversitāšu rektori, ārējie eksperti un studentu pārstāvji.

Tikšanās laikā Eiropas Komisijas Izglītības un kultūras ģenerāldirektorāta pārstāve Tine Delva demonstrēja prezentāciju par Erasmus+ programmas īstenoto «Eiropas Universitātes» iniciatīvu, kurā tiek izstrādāts piedāvājums par EUt+ izveidi. Tāpat tikšanās laikā tika nodrošināts dziļāks priekšstats par EUt+ iniciatīvas valdes nolikumu un darba uzdevumiem vienota mērķa sasniegšanā, kuru veiksmīga izpilde balstīta šādās aktivitātēs:

• EUt+ pozicionējuma formulēšana iesaistīto universitāšu ilgtermiņa stratēģijas atjaunošanā;
  • Studentu un darbinieku mobilitātes veicināšana alianses partneru vidū;
  • Inženierzinātņu izglītības satura pielīdzināšana visas Eiropas Savienības līmenī.

EUt+ pirmajā valdes sēdē RTU pārstāvēja rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un Studentu parlamenta prezidente Lāsma Līga Reisa, piedaloties arī Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta Starptautisko projektu nodaļas vadītājam un iniciatīvas koordinatoram Kārlim Valtiņam.

EUt+ izstrādes procesā iesaistīto universitāšu rektori demonstrēja prezentācijas par savām institūcijām, savukārt studentu pārstāvji pārrunāja dažādus ar studentu interešu pārstāvniecību saistītus jautājumus alianses kontekstā.

RTU kopā ar Truā Tehnoloģiju universitāti Francijā, Dublinas Tehnoloģisko universitāti Īrijā, Sofijas Tehnisko universitāti Bulgārijā, Kipras Tehnoloģiju universitāti, Darmštates Lietišķo zinātņu universitāti Vācijā, Kluža-Napokas Tehnisko universitāti Rumānijā un Kartahenas Politehnisko universitāti Spānijā ir apņēmušās trīs gadu laikā izstrādāt inovatīvu, konfederatīvu EUt+ modeli.

Projekts tiek īstenots Erasmus+ programmā «Eiropas Universitātes», un Eiropas Komisija tam piešķīrusi 6,25 miljonus eiro.

26. janvāris, 2021 plkst. 12:41